Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mik a legfontosabb elemei a...

Linkoln kérdése:

Mik a legfontosabb elemei a kerékpárnak ami befolyásolja a tekerés könnyűségét?

Figyelt kérdés
Van drága hajtásom, jó kerekem, a középrészről fogalmam sincs hogy milyen, az mennyire számít pl?
2012. ápr. 24. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:

könnyű tekerés úgy ha leváltasz XDDD

a hajtás hatékonyságát befolyásolják: hajtás,váz,monoblokk/középrész merevsége

patentpedállal húzni is tudod a hajtókart így nő a tekerés hatékonysága

merevebb váz-a karbon merevebb mint az acél,alumínium

az integrált hajtás merevebb mint az isis/négyszöges/howitzer

ha drága a cuccod az még nem azt jelenti hogy jó is merev is

2012. ápr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ezt hogy érted hogy a tekerés könnyűségét?

ha úgy, hogy könnyebben tudjad tekerni, akkor válts le kisebb fokozatba, és könnyebb lesz..

2012. ápr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 claidheamohmor ***** válasza:

-Erőnlét

-Tömeg (kerékpáré, tiéd :))

-Műszaki állapot

-Alkatrészek minősége

-Áttétel

-Hajtókarhossz

-Kerekek átmérője, szélessége, gumi mintázata, nyomása

-Útburkolat

-Lejtőn lefelé vagy felfelé mész-e


Szóval minden.

komolyabbra fordítva a szót, középrészről: shimano bb-un26-os monoblokkal valamivel jobb érzés tekerni, mint a régi noname kónuszos-csészés középrésszel, de nem tudom, mennyit jelentene, ha kicserélném, mit tudom én, mondjuk truvativ-ra. Azt hiszem, ennek az én szintemen nincs jelentősége, profi versenyzőknél talán lehet. A 700x28-as 6bar-ra felfújt kerekemmel, b+ aluagyakkal érezhetően nehezebb tekerni, mint mint a keskenyebb 23-assal (régi 300ex agyakkal), amit 8-ra fújok. 700x35-ös bütykös gumival 2,5 bar-on nehezebb menni, mint a 28-as slickkel. A régi marathon sztárommal (acél túraváz, olcsó alkatrészek), nehezebb menni, mint a régi benottómmal (acél országúti, 300ex szet). Egy mostani alu/karbon versenygéppel jó úton egy álom tekerni.

Szóval a kérdésedre konkrétabb információk hiányában nehéz konkrét választ adni.

2012. ápr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 claidheamohmor ***** válasza:
Ja, vázanyag/geometria. Ezt kihagytam :)
2012. ápr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem az áttételre gondoltam könnyebb tekerés alatt.

Hanem mondjuk arra hogy vannak sima kerekek, amatőr kerekek meg vannak mondjuk verseny kerekek, amikkel mennek a komoly versenyeken, ha semmi különbség nem lenne gondolom nem vennének milliós bicajokat.

Ahogy írtátok is sok kicsi sokra megy, csak meg akartam nézni h minden meg van-e vagy lehetne valamit javítani.

2012. ápr. 24. 21:32
 6/9 claidheamohmor ***** válasza:
Hát aszfalton egy jó keményre fújt keskeny, és sima gumival igen, könnyebb tekerni. A felninél is számít, minél könnyebb, annál jobb, valakik egyszer valahol kiszámítgatták, hogy a kerületi sebesség növekedésével hogyan változik a súly, amit mozgatni kell (ehhez én hülye vagyok, fizikában járatosabbak előnyben), grammhuszárok számolják a felni, a küllők, a belső és a külső gumi tömegét is, de el lehet menni egészen vad irányba, az acél csavarok kicserélése alura, a lehető legtöbb alkatrész cseréj karbonra, de a légellenállás szempontjából a küllők száma és formája is számít, de használnak teli kereket is. Utcán szerintem ennek az egésznek kevés értelme van, mert néhány tizedmásodperc nem számít,viszont cserébe kevésbé lesz strapabíró a biciklid :P
2012. ápr. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 claidheamohmor ***** válasza:
milliós bicajok... igen, gyönyörű, mindenféle csúcstechnológiát felvonultató mérnöki csodák. Kb olyan, mint a Forma-1. A pályán van értelme, utcán mégsem járnak vele, egyszerűen nem oda való. Hm, ajánlottak nekem egyszer egy használt fullkarbon országútit, komplett dura-ace szettel, 750.000-ért. Ha milliomos lennék, akkor sem venném meg. Inkább egy szép custom titánvázat, 105-ös szettel :D
2012. ápr. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem jöhetne a full karbon Dure ace szettes ha gazdag volnék :D
2012. ápr. 26. 14:56
 9/9 claidheamohmor ***** válasza:
Ízlés dolga :D
2012. ápr. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!