Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehet finomabb zsír jobban...

Lehet finomabb zsír jobban engedné, hogy guruljon?

Figyelt kérdés
Olyan zsírral raktam össze a konuszt és a közepét amire ez van írva: "NLGI2 lithium-komplex gp bázisu kenőzsír nagy teljesítményű csapágyak gardáncsuklók kenésére"
2012. ápr. 25. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
ha jól raknád össze jobban gurulna...
2012. ápr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igen, ha nem húzod túl a kónuszt akkor jelentősen meg nő a fordulatszám.
2012. ápr. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első válaszoló! Írta valaki, hogy nincs jó összerakva?

Vagy, hogy nem gurul?

2012. ápr. 26. 11:08
 4/10 anonim ***** válasza:
aha, Te...
2012. ápr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Te himvessző!!

Én azt írtam, hogy jobban, nem azt, hogy nem gurul.

2012. ápr. 26. 13:24
 6/10 anonim ***** válasza:
A 2. választ én írtam. Nem ugyanazok vagyunk csak a % egyforma D. A kimondott biciklihez gyártott csapágyzsír előnyösebb de igazából ez is megteszi, mint már mondtam jelentősen könnyebben fog gurulni a kerék.
2012. ápr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Legközelebb megyek be a városba megpróbálok valahol erre való zsírt venni, tegnap voltam egy szervízbe kérdeztem ott azt mondják, hogy hőálló zsírral dolgoznak....

Bár mondjuk amennyit gyárilag raktak bele annál a normál disznózsírral is jobb.

2012. ápr. 26. 14:45
 8/10 anonim ***** válasza:
A kerékpár csapágyak kenéséhez ajánlott a lithium bázisú kenőzsir mivel ezek ellenálnak az esőbben lévő savaknak. 14 éves koromtól rendszeresen kerékpározom, most 38 vagyok jópár kerékpározásal kapcsolatos könyvben a lithium bázisú kenőzsirt ajánlják , én is évek óta ezt használom. A jelenlegi kerékpárom (merida road race 880) nél is ezt használom.
2012. ápr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Megpróbálok ilyet venni, bár felénk nem biztos, hogy kapható.

Jah és köszi.

2012. ápr. 26. 16:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne tökölj a zsírral, teljesen jó, amit raktál bele. A tied is lítium bázisú a felirata alapján ("lithium-komplex"). Tökéletesen megfelel, én rosszabb zsírt (kalcium-bázisút, az a piros) szoktam belerakni, és az is megfelelő. Nem ezen múlik. Az sokkal fontosabb, hogy jól legyen beállítva a csapágy, tehát ne legyen túl szoros, de még éppen ne is lötyögjön. Ha a küllőprizma súlya elég ahhoz, hogy elforgassa, és nem lötyög, akkor nagyjából jó, annál sokkal jobb a legkirályabb szuperzsírtól sem lesz. Ha kicsit már el vannak deformálódva a golyók vagy meggörbült a tengely, akkor persze nem lehet ilyen jól beállítani.
2012. ápr. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!