Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Jó ez a fékváltókar? (link)

Jó ez a fékváltókar? (link)

Figyelt kérdés

[link]


Marokváltómat szeretném kicserélni,mert elromlott.Azt mondják jobb a fékváltókar,és nem is voltam oda a marokváltóhoz.Gyakran váltok.


2012. ápr. 25. 13:14
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Milyen váltóbowdent kell hozzá vennem?az enyém meg van törve,úgyhogy muszáj kicserélni.
2012. ápr. 25. 13:21
 2/25 claidheamohmor ***** válasza:

Tourney. Belépőszint. Funkcióját ellátja. Váltóbowdenekből a választék annyi, hogy olcsó, rozsdásodó, vagy drágább, rozsdamentes. Azt nézd meg a shimano kompatibilitási táblázatában, hogy a váltódhoz (és fogaskeréksorodhoz) ez a kar jó-e. Kérdezd meg telefonon az eladó céget, hogy jár-e hozzá a bowden (azt hiszem, jár, de itt Agyarországon sosem lehet tudni :P) Kis segítség itt: [link]

Amit linkeltél hatos váltó, hatos racsnihoz. Ha neked hetes sorod van, hetest vegyél!

2012. ápr. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 claidheamohmor ***** válasza:

ja, féknél figyelj, patkó, és cantis fékkel nem kompatibilis (bár szinte biztos vagyok benne, hogy v-féked van, ahhoz meg jó)

Bowdenvéget is vegyél hozzá, 10-20Ft.-, és akkor nem rojtosodik ki a vége.

2012. ápr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
atya ég!!!nekem ez sok(k):) honnan tudjam,hogy jó-e a fogaskerékhez?Mit nézzek a bicón? V-fékem van.És ha nem adnak hozzá bowdent akkor milyet és mennyit vegyek?
2012. ápr. 25. 19:39
 5/25 A kérdező kommentje:
3x6-os váltóm van.Meg van törve a váltóbowdenem egy helyen azért kell azt is kicserélni.viszont van rajta ilyen fekete műanyag bowdenház,azt is kellene vennem vagy jó lesz?
2012. ápr. 25. 19:45
 6/25 claidheamohmor ***** válasza:

Igen, hatos váltókar, hatos racsnihoz nagy valószínűséggel jó lesz. Bowdenházat nem muszáj venni, a régit bowdent kihúzod, az újat betolod szép óvatosan, amíg ki nem ficcen a vége. Aztán ütközésig húzni, de a technikai dokumentációban, amit linkeltem, benne van, hogyan kell :)

Ja, hát ugye a régi bowdent a váltóból is ki kell szedni, ahhoz egy csavart a váltón fel kell lazítani. Valami vékony szilikonos zsírral enyhén zsírozhatod is az új bowdent, de annyira nem muszáj. Nézd meg, hogy hogy volt az eredeti, akár fényképezd is le. Az újat ugyanoda. Aztán be kell állítani a váltót.

2012. ápr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 claidheamohmor ***** válasza:
A fékváltókarról amúgy csak annyit, hogy ha váltókar elromlik a fékkar is megy vele a kukába. A jelenlegi fékkarodat megtarthatod, és vehetsz ilyen kategóriájú váltókart külön. Akkor a fékeddel már nem kell bajlódni, mert most így azt is le kell szerelni, átbowdenezni, satöbbi...
2012. ápr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat,de az összeszerelést inkább szakemberre bízom:)csak a típus kiválasztása az én feladatom.azt hiszem megveszem azt amit belinkeltem.Ja,és a honlapon olvastam,hogy nincs hozzá bowden:S ahol összeszerelik ott 1000lenne,vegyek inkább a honlapon olcsóbban megúszom?
2012. ápr. 25. 22:38
 9/25 A kérdező kommentje:
vennék én simát is,de 3x6-osba nem láttam:S mármint ilyen pöcköset,nem azt a hagyományosat.
2012. ápr. 25. 22:40
 10/25 claidheamohmor ***** válasza:
ja, SL-TX30, SL-TX50, van mindkettő hatsebességesben is. Tourney családhoz tartoznak, mint a fékváltókar.
2012. ápr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!