Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért rezonál a bringám...

Miért rezonál a bringám fékezéskor?

Figyelt kérdés

Hidraulikus tárcsafékem van. Elvittem szervizbe, hogy jól legyen beállítva a fékem.

De ott nem tapasztaltam ilyen problémát...

Menet közben tapasztaltam, hogy amikor ráfogok a fékkel lazán, épp, hogy hozzáér a betét a tárcsához, vagy is súrolja, akkor az egész bicaj berezonál.

De ha erősen ráfogok akkor elkussol. Mitől van ez?

Ferde netán a tárcsám?

Eredeti Tektro 160-s tárcsám van. Előtte bovdenes fékem volt.



2012. ápr. 26. 22:50
 1/4 anonim válasza:
Először ellenőrizd, hogy a féktárcsát és a féknyerget rögzítő csavarok megfelelően megvannak húzva. Utána fékbetét kopottságát nézd meg. Ha ezek nem segítenek, légtelenítsd a fékrendszert, valószínűleg ez lesz a gond. Viszont ha még ez se segít, akkor ellenőrizd hogy nem ereszt-e a rendszer valahol, a fékmunkahenger tömítését is beleértve. De, mint írtad, a féktárcsa is meghullámosodhatott, de erre szerintem kicsi az esély.
2012. ápr. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A féket tegnap vettem. Egy shinamo 525-s fék. Gyárilag lett légtelenítve. Minden csavar megvan húzva.

De csak akkor rezonál az egész váz, amikor lazán fékezek, de amikor erősen ráfogok akkor nem csinálja.

Nem lehet, hogy ferdén van bent a munka henger?

Mert tegnap vissza kellet nyomnom, mivel összeértek a betétek és vissza kellet állítanom.

2012. ápr. 27. 00:02
 3/4 Alex Fly ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak azért csinálja, mert még nincs bekopva? Mondom úgy, hogy nincs benne tapasztalatom -ám mindenhol azt olvasni, hogy a tárcsafékek csak a bekopás után működnek tökéletesen.
2012. ápr. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az elképzelhető. Erre én is gondoltam, hogy ez lehet a gond, hogy azért rezonál. De a biztonság kedvéért lemostam a tárcsát benzines ronggyal, hogy az esetleges zsírt leszedjem.


[link]

2012. ápr. 30. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!