Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kicserélhetem a fékeket?

Kicserélhetem a fékeket?

Figyelt kérdés

Kificamodott a jobb kezem egyik ujja, a hátsó féket nem nagyon tudom behúzni (fáj az ujjam). Azon gondolkodtam, hogy egy-két napra felcserélem az első és hátsó féket (csak a bovdenhuzalt a kormányon). Nem fogok megszokásból fékezni (azaz jobb kézzel, aztán rájövök, hogy fáj, de addigra már késő ballal), és pofára esni?

Kontrafékem nincs.



2012. ápr. 30. 11:08
 1/6 Alex Fly ***** válasza:

Éppenséggel kicserélheted minden probléma nélkül. De minek?

A megszokás nagy úr...ha nem vagy biztos abban, hogy mindig tudatosan húzod a féket, akkor tényleg gond lehet abból, ha a fájdalom miatt nem tudsz időben megállni...

Meg amúgy is: az első fék kezelését nem befolyásolja a sérülésed -és ugye a kettő közül az a hatékonyabb. A hátsó inkább csak lassításra és indikátornak való, megállásra az első...

2012. ápr. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Alex Fly

Az első féket soha nem használom magában, az nekem biztos előreesés lenne. Ha megcserélem, éppen attól félek, hogy megszokásból a fájós kezemmel az elsőt fogom fékezni!

2012. ápr. 30. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:

"Az első féket soha nem használom magában"

Akkor világosan fogalmazok: pancser vagy és lövésed sincs a kerékpár intenzív használatáról :). Ha féked teljesítménye megfelelő (pl. képes blokkolni a kereket), akkor az első fékkel csodálatosan lehet lassulni, mert lassításkor az első kerékre nagyobb súly nehezedik és jobban tapad. Ha jó az első féked, gyepáld bátran.

2012. ápr. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

zoligyerek

Kösz a kioktatást, de megnézném milyen intenzíven használnád a falusi dimbes-dombos, agyagos és gyakran sáros utakon az első fékedet. Szerintem te is hanyagolnád.

De most a fájós kezemnek végképp nem hiányozna, ha arra nehezedne a súly.

Átcseréltem egyébként a fékeket, mert az orvos rövidre zárta a kérdést egy gipszsínnel.

2012. máj. 1. 09:14
 5/6 Alex Fly ***** válasza:

évekig jártam úgy minden gond nélkül, hogy gyakorlatilag csak elöl volt működő fékem. Csak hátsóval nem vállalnám...

Elterjedt legenda a fejreállás, de normális esetben ennek esélye 0.

2012. máj. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rendszeresen terepen járok, nem te vagy az egyedüli :) de úgy látom, már mélyen gyökerezik az első féktől való félelmed :)
2012. máj. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!