Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan kell levenni a fogasker...

Hogyan kell levenni a fogaskereket mountain bike hátsókerekéről?

Figyelt kérdés
valaki tudna segiteni? meg még azt, hogy hogyan hivják azt a kulcsot amivel a hajtó pedált lehet leszedni mert én kalapáccsal szoktam ami nem a leg jobb megoldás... :)

2012. máj. 2. 10:39
 1/1 claidheamohmor ***** válasza:

Attól függ, menetes, vagy kazettás-e. A menetes racsni van rajta, akkor egy racsnileszedővel ( [link] ), amit általában 24-es kulccsal forgatsz az óramutató járásával ellentétesen, ekkor lejön az agyról az egész szerkezet. Ha kezettás, akkor egy racsnileszedővel (ez másfajta) letekered a záróanyát szintén az óramutató járásával lellentétesen, de a fogaskeréksort meg kell fognod egy láncos kulccsal (ez [link] és ez [link] ).

Általában erőből kell dolgozni. Szokták úgy is (menetes racsnisnál), hogy a racsnileszedőt satuba fogják, aztán ráteszik a kereket, és azt forgatják. Így könnyebb. Menetesnél általában a kónuszrögzítő anyát is le kell szedni, mert nem biztos, hogy bele tudod dugni tőle a racsnileszedőt. (Na meg bmx-nél négy körmös racsnileszedő kell, de ez most nem tartozik ide)


A pedált, általában 14-es kónuszkulccsal szeded le, de szerintem te a hajtómű/hajtókarra gondolsz, azt hajtókar-lehúzóval (hajtókar leszedő, mindegy) kell leszedni, az ilyen: [link] , itt a tengelyanya kiszedése után a fekete menetes részt ütközésig belecsavarod a hajtókarba, aztán a krómozottat addig tekered befelé, míg meg nem lazul a hajtókar. De csak óvatosan, bele ne szakítsd a menetet, főleg, ha alu.

2012. máj. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!