Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért fáj annyira a fenekem...

Miért fáj annyira a fenekem ha mondjuk tekerek egy nap 100 km-t? Milyen nyereg kellene?

Figyelt kérdés
Már úgy 50 után előjön, hogy annyira fáj a hátsóm, hogy nembírok ülni. Nektek is szokott? Milyen nyerget kellene használni, valamilyen zseléset? Az országútikon még kisebb, és keményebb nyereg van, mint az én bringámon.

2012. máj. 8. 06:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem vagy hozzászokva?
2012. máj. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy betétes nadrágot. Lehetőleg ne Lidl-ből vagy Sportissimo meg hasonló üzletekből. Ha az sem segít akkor cseréld le valami zselés nyeregre. De szerintem ha lesz rendes nadrágod akkor 220km tekerés után megszokod. A 220km az olyan táv, ahol már a feneked és a lábaid is megszokták, hogy tekersz.
2012. máj. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Utólag még annyit hozzátennék, hogy nekem pár éve volt egy nyergem amin 5km után fájt az alsó felem...Szóval ha van lehetőséged érdemes kipróbálni több fajta nyerget is.
2012. máj. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kerékpáros nadrágom van, amibe van betét is, de majd megpróbálok másik üléssel. De amúgy bírok tekerni olyan 28-as átlaggal, de a seggem nem bírja xd
2012. máj. 8. 07:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Be kell törni :D


Ha el vagyok szokva tőle, akkor az első nap után nekem is fáj, a második nap pocsék, harmadik napon nem érzem már, és egyáltalán nem fáj :D

2012. máj. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Engem az SLR nyereg nyom, ha túlsúlyos vagyok. Le kell fogynom és kényelmes lesz.
2012. máj. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is fáj.de 100 fölött(km) már hozzászokik és már ki sem tudok állni a nyeregből, mert ha kiállok rohadtul fáj.
2012. máj. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos mindenkinek más nyereg a kényelmes: kinek a kicsi, kinek a nagy, kinek a puha, kinek a kemény. Próbálgatni kéne, de erre nem nagyon van lehetőség, legalábbis nem tudok olyan boltról, ahol elvihetnél egy 100+ km-es túrára kipróbálni egy nyerget. De amúgy ha az első 50 km-en még nincs gond, akkor szerintem nem olyan rossz az a nyereg, a hozzászokás segíteni fog. Az én nyergem 100 km-ig még tökéletes, de 240-en azért voltak gondok.
2012. máj. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen próbálj többfélét kipróbálni a haveri körben és a beállítással is elszórakozhatsz.

Itt egy jó cikk:

[link]

2012. máj. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Buga válasza:

Így így ,amit tudni kell az Yasecnél ott van.Zoligyerek kösz az infót,minden boltosnak kötelező tananyagnak kellene lenni.


Zsolt

2012. jún. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!