Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár gumibelsőt mindegy...

Kerékpár gumibelsőt mindegy milyen márkát veszünk?

Figyelt kérdés

Érdekelne,hogy ha veszek egy minőségibb,defektűrő külsőt (MTB-ba),akkor mindegy,hogy a belső milyen minőségű?

Mert vettem egy olcsó belsőt az egyik áruházba és a gyerek belement a fűbe vele,és mindkettőbe belement egyszerre egy-egy tüske,és ki is szúrta!

Szóval kb. 2 hétig bírta! De sajna olyan gagyi a külső gumi,hogy egy szaros tüskét (valami bokorról)nem bírta megfogni.

Most tervezem,hogy veszek új külsőket pl. a CST-től,ami defekttűrős,szóval gondolom,hogy belülről megvan erősítve.

Viszont gondolom,hogy a belsőnél felesleges drágát venni,mert úgyis a külső múlik a dolog!?



2012. máj. 13. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvileg könnyű bringázás esetében nem számít, gyakorlatilag én vettem egy pár teszkós gumibelsőt, hát az egy hulladék volt, az egyik szétfeslett az illesztés mentén 2 hét után, a másik 4-5 bar nyomásnál nemes egyszerűséggel kidurrant. Szóval most úgy vagyok vele, hogy inkább veszek bringaboltban, ott talán nem árulnak ekkora sz*rt. Ezenkívül vettem egy tubus Slime defekttömítő folyadékot 2000-ért, ezt beletöltöttem a gumikba, állítólag nagyon hasznos a szúrásos defektek ellen.


Egyébként a "sz*ros tüskét" nem szabad lenézni, nekem a fémhulladék mellett a tüske a leggyakoribb defektok. Üvegtől egyszer sem volt defektem, érdekes módon, pedig megjártam már különféle "üvegszőnyegeket", ripityára tört borosüvegektől kezdve koccanás után maradt biztonsági üvegig.

2012. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen,én is az Auchanba vettem 6-700 ft/db gumibelsőt 2db ot a gyerek kerékpárjába,gondoltam,hogy neki jó az,úgyis most tanul bringázni,de kb. 2 hetet tudta használni. Ment 5-6 kört,és az utolsónál,mikor megállt mellettem,akkor láttam,hogy mind a kettő le volt eresztve.

Viszont,ha jobb minőségű lett volna a külső,akkor talán nem tudott volna áthatolni rajta a kis rózsatövis szerű tüske! :(

2012. máj. 13. 20:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is megjártam már a tescos gumikkal. 4,5 bart fújtam bele, kivittem a napra, és 10 perc után nagyban felkészülve egy 50 km-es túrára azt látom hogy mind a 2 gumi le van eresztve. Amikor leszedtem a külsőt, láttam hogy belső gumi az összetételnél szétnyílt. Szóval nem mindegy milyen belsőt veszel.
2012. máj. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Belso-kulso egyarant fontos, ha tartosan szeretned hasznalni a bringad es nem kerekjavitgatasokkal tolteni az idot. Hosszabb tura eseten is biztatobb, ha nem az aron, mint inkabb az erteken gondolkozol.


Megfelelo kereknyomas is fontos (ennek merteket a kulson jelolni szoktak)!


Belsoknek nem csak az ara mas (olcso-draga) ... hanem mas a gumifajta, mas a vastagsag, mas a suly ... sokmindentol fugg egy termek ara.


Es minden elovigyazatossag ellenere, akar napi tobb defekt is osszejohet egy rosszabb napon :( Nem art egy javitokeszletet magunkkal vinni.


Szelepnel lehet meg erdekes, hogy milyen pumpaval rendelkezel, avagy benzinkutnal a kompresszorrol fujkalnad (orszagutit mondjuk nem is erdemes megprobalni ez utobbival).

2012. máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Végül vettem egy javítókészletet és befoltoztam a belsőt,mert elvégre 2-3 hetes,várok vele,igy ideig hátha jó lesz,bár nem sok reményt fűzök a folthoz!

Mindent úgy csináltam,ahogy le van írva,de a szélei nem igazán tapadtak a gumihoz,így félek tőle,hogy mikor belefújok vagy 3 bart,akkor el fogja engedni!

2012. máj. 14. 20:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó lesz az, ha úgy csináltad, ahogy le van írva. Mondjuk nekem a ragasztó szétkenése után kicsit többet szokott kelleni várni. 3 bart biztosan ki fog bírni, 8-10 körül már szokott probléma lenni, de neked nem kell aggódnod.


Egyébként jól írják a többiek, olcsó külsőnél inkább az a gond, hogy magától szétmállik, kireped; nem a defektállóság.

2012. máj. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!