Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 155 centi vagyok,26-os kerékpá...

155 centi vagyok,26-os kerékpár megfelelő lenne nekem, vagy inkább 24-es kellene?

Figyelt kérdés
Gyerekülés is lenne rajta. Hosszabb táv 6-10 km-t mennénk egyszerre.
2012. máj. 14. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Én 170 vagyok és 24-est vettem nemrég, 28-as is van de ez olyan kényelmes városban
2012. máj. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
szerintem jó de akkor a vázmagasságra figyelj oda hogy kényelmesen tudj tekerni :)
2012. máj. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14-es vázméret.
2012. máj. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kerékméret nem minden, ugyanakkora kerékhez többféle méretű vázat is készítenek. Szerintem menj be egy bicikliboltba, ott jobban meg tudják mondani, hogy milyen bicikli lesz megfelelő, mint én így látatlanban. Amúgy szerintem lesz 26-osból is jó (és ha lehet, inkább azt válaszd, mert gyakoribb méret, így könnyebb hozzá alkatrészt stb. kapni, nagyobb a választék).
2012. máj. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Meg akartam úszni a bicikli boltot, mert használtakat nézek, azt vennék. Csak nem akarok úgy érte menni, hogy lehet, el se hoznám, ha mégsem jó. De igazatok van, rászánom magam és elmegyek egy boltba, megnézem, mi lenne nekem a jó.
2012. máj. 14. 21:30
 6/9 claidheamohmor ***** válasza:

26"-os (kerékméretű) bicikliből a legkisebb vázméret kell neked: kb. 14"

28"-as (kerékméretű) férfivázas bicikliből: kb. 50-es váz

Női vázasból: szinte tökmindegy, csak ne legyen túl hosszú.

(átlagos vázméret mellet rövid stucnival, hajlított kormánnyal jó lehet)

A gyerekkerékpárok közt vannak 24"-osak. Olyat ne vegyél.

A BMX-ek 20"-osak. Olyat se vegyél.

A népnyelv a mountain bike-okat és társait hívja 26-osnak, az elnevezés a kerékméretből adódik, és a hagyományos bringákat 28-asnak, ami szintén a kerékméretből adódik. Egyik sem tévesztendő össze a vázmérettel, amit montinál zoll-ban, a másiknál cm-ben adnak meg. Ennél többet nem írok, mert csak összezavarodsz (annyi kerékpárfajta és szakág, vázgeometria, kerék- és vázméret-kavalkád létezik).


Neked valami ezekhez hasonló bicikli kéne:

[link]

[link]

[link]

Nyilván megfelelő méretben.

A gyerekülés sosem tartozék, azt külön kell megvenni.

2012. máj. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia!


Én 154 cm vagyok! :)


Inkább a váz méretét nézd ami 49-51 között van, amin kényelmesen ülsz és tudsz tekergetni! Sajnos ez ritka a használt piacon de akad!


Remélem segítettem!


Ági

2012. jún. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 claidheamohmor ***** válasza:
Hát nem ezt mondom én is? :)
2012. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Végül sikerült szereznem egy nekem való 26-ost, kicsi vázzal (47), ez tökéletes, abszolút rám szabták. :) Nem is volt könnyű egymásra találnunk, de most már nagy a szerelem. :)

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

2012. jún. 13. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!