Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért sértődnek meg a gyalogos...

Miért sértődnek meg a gyalogosok, amikor rájuk csengetek?

Figyelt kérdés
Elég széles járda van, mellette kiépített kerékpárút, mégis sok gyalogos inkább a kerékpárutat választja, és azon cammog, ha meg szólok vagy csengetek, még nekik áll feljebb.
2012. máj. 14. 16:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Jogos, nem kellene a bicikliúton flangálni. Sőt, van, aki a gyerekkocsival beáll középre és ott áll le beszélgetni.


Sajnos visszafelé is igaz, a biciklisták is a járdán közlekednek, ami egy dolog, csak elvárják, hogy mindenki ugorjon félre. Szóval mindkét oldalon vannak sutyerákok. :(

2012. máj. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Én azt szoktam mondani, hogy "Tessék félre menni, mert ez kerékpárút egy részen". Vagy "Az egyik oldal kerékpárút." Ha így is megsértődnek akkor simán hülyék.
2012. máj. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Én nem csengetem le őket, ha nem muszáj (általában elférek mellette), mert előfordul velem is, hogy a járdán megyek, vagy olyan úton, ahol tudom, hogy van bringaút, de a másik oldalon és pár száz méter után végetér, azért meg nem megyek fel rá. Vagy pl. van, hogy az 53-as úton Dunavecsére nem megyek be, hanem az elkerülőn tolom, ahonnan ki vannak tiltva a bringások, de francnak van kedve a városi bicikliúton zötykölődni. Ilyen helyeken megtűr a többi közlekedő, ugyanígy én is megtűröm a gyalogost a bringaúton (mondjuk azt értékelem, ha odafigyelnek, és nem az út közepén grasszálnak, ahogy én is maximálisan figyelek, hogy ne legyek útjában másoknak, ha tilosban járok). Szerintem amíg elférünk egymástól, addig fölösleges csinálni a fesztivált, rendreutasítani a másik közlekedőt. Ilyen a magyar közlekedési morál, kicsit laza a szabályokkal, kicsit odafigyelést igényel, de azért az esetek túlnyomó többségében mindig mindenki hazaér :)
2012. máj. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy velem van a baj, mert én sose megyek át piroson, és a zebrán is tolni szoktam a biciklit. Járdán szintén tolom, és ahol van egyirányú kerékpárút, ott nem megyek a forgalommal szemben. Ez legyen az én fafejűségem, és a szabályokhoz való ragaszkodásom, meg, hogy elvárom, hogy mások is így tegyenek!
2012. máj. 14. 19:11
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

azért, mert egy idióta vagy. megállsz a piroson, tolod a kerót a zebrán stb... Ez nem normális. Tudom, hogy kresz, meg minden, de akkoris. Baromira idegesítő állandóan leállni, amikor nem is jön semmi. téged is frusztrál, és a bringaúton kóválygókon veszel elégtételt. igazságtalanul, paraszt módon. ezért sértődnek meg.


ha nem lenél egy szőrszálhasogató idióta, akkor csak kikerülnéd őket. Úgyis állsz egy csomót a pirosban, meg a zebrán, nem tökmindegy, hogy a gyalogosok fenntartanak 2 másodpercre? Én átrongyolok bármilyen zebrán, piroson a keróval, de ha a gyalogosok miatt nem tudok haladni, akkor lassítok, és felveszem a tempójukat. az esetek 99%-ában észrevesznek és elengednek. as maradék 1%-ban megkérem őket, hogy engedjenek el. De nem csengetek, szerintem az udvariatlan.


Ráadásul, ha elengednek, akkor még meg is köszönöm :D

2012. máj. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A hozzád hasonló barmok szoktak balesetet okozni. Biciklivel is el lehet ütni embereket, ráadásul gyalogosnál nem is tudom, mi a szándéka. Ha elsüvítesz mellette, akkor ugyanúgy fel van háborodva. És én vagyok a hülye, mert azt mondom, hogy a kerékpárút a kerékpárosoké? Csengetni parasztmód? Akkor gondolom, te csak mész, mint állat. Elég bunkó vagy, de hát gondolom, senki sem volt, aki megtanítson a jó modorra. Remélem, minél hamarabb megbüntetnek egy-egy tízezerre a különféle piroson való áthajtásaid miatt, és tudod, mit? Rohadtul nem foglak sajnálni. Szerinted mi a fa*nak van csengő azon a rohadt kerékpáron? És miért büntet meg a rendőr, ha nincs? Ezen gondolkozzál el, bunkókám!
2012. máj. 15. 08:15
 7/13 anonim válasza:
100%
Szerintem jó részt azért "sértődnek" meg ha rájuk csengetsz mert nem minden esetben tudják, hogy kerékpárúton sétálgatnak, én elég higgadt vagyok és inkább kerülgetem őket de még így is volt olyan, hogy leálltak velem veszekedni pedig mögöttük volt 1 tábla, hogy ez bringaút. Sajnos mindig lesznek ellentétek a bringások és a gyalogosok közt amíg vannak olyan bringások akik 40el mennek a járdán és amíg lesznek olyan gyalogosok akik azt hiszik, hogy a járdán a bicikli felfestés miattuk van és véletlenül sem bringa út.
2012. máj. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Éppen azért "sértődnek" meg, ha rájuk csengetsz, mert tudják, hogy kerékpárúton sétálgatnak. Mondhatnák azt is, hogy bocs, de mivel tudják, hogy bringaúton sétálnak, ezért eddig lesz@rták és senki nem szólt rájuk. Eddig minden felett álltak és téged is próbálnak terrorizálni a reakciójukkal.
2021. febr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért abban van valami, ha egy adott helyen csak zebra van, viszont gyalogos kábé senki, viszont bringás igen, márcsak azért is mert bicikliút van az út mindkét oldalán, akkor mi a jó fenéért nem lehet bicikliátkelősre csinálni? Meg kell várni míg elcsapnak valakit hogy ott is visszafessék mint 2 sarokkal lejjebb?


Nagyon idióták szokták ezeket meghatározni, tudnék jópár teljesen értelmetlen marhaságot mondani, de más is.

2021. ápr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
27%

Amikor egy oregasszony huzza a banyatankot akkor raszolok, hogy mert 2 kereke van meg nem kell hasznalni a kerekeparutat.


Ha csan setal l, akkor mogeerve rakialtok, ettol van amelyik banya el is esik :D


Ha meg nagyob szar napon fognak ki, akkor kapbak tolem egy tockost amikor elmegyek mellettuk.

2021. ápr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!