Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 10es kazettára 9es sor passzol?

Linkoln kérdése:

10es kazettára 9es sor passzol?

Figyelt kérdés
Vagy lötyög? Nem megy rá?
2012. máj. 15. 09:36
1 2
 1/16 claidheamohmor ***** válasza:

Elvileg felmegy, ha lötyög, tegyél alá hézagolót. Olyan 3-400 forint. Láncot is cserélj. Meg váltót :P.

Jobban jársz, ha veszel egy 10-es sort :)

Pontosan mi a gond egyébként?

2012. máj. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Még nem vettem meg, mert van kerekem.

Csak 9es váltó, 9es lánc, 9es sor van rajta, de egy ilyen 10es kerék van most olcsón.

Miért járok jobban ha veszek váltót is meg mindent? Ennyire nem passzol a helyére?

(campa record váltóm meg váltókarom van, nem szivesen cserélnék.)

Nem lehet csak simán beigazítani a váltót mintha ugyanúgy a 9es soron lenne, az elejére állítani alap állásban és onnan ugyanakkorákat léptetne, nem?

2012. máj. 15. 17:48
 3/16 claidheamohmor ***** válasza:

Akkor, ha jól értem, új kereket veszel, amin most 10-es sor van. a jelenlegi kerék helyett teszed be, de a régi hátsósort és vele a válórendszert megtartod. Így oké. Most nézem a Shimano kompatibilitási táblázatot :P (Shimanoról van szó, remélem, Campánál nem tudom...): a 10-es kazettára felmegy a 8-as, a 9-es és a 10-es sor. A 10-es esetében a fogaskerekek közti távolság kisebb, ezért vékonyabb lánc kell, és 10-es váltó, mert a 9-es nem fog helyesen pozicionálni a 9-es soron. Ez

ért írtam, mert nem tudtam, mit akarsz, de így oké :)

A hézagolót meg azért, mert a 8-as kazettára felmegy a 7-es sor, de lötyög, ezért kell. Azt hiszem, a te esetedben erre nem lesz szükség. Ha mégis valami gebasz van, akkor végszükség esetén a tengely kiszerelése után a szabadonfutókat 10-es imbusszal le tudod hajtani az agyakról, és átcserélni... :)

2012. máj. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 claidheamohmor ***** válasza:
Most olvasom tovább, ez igaz a 105-östől az Ultegráig. Sora és 2300-nál nincs 10-es, de úgy néz ki, a kazetta kompatibilis. Kazettaleszedőd, meg láncostorod van?
2012. máj. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 claidheamohmor ***** válasza:

B*meg, most nézem, campád van. Campánál a 9/10 kompatibilis, a 11 nem. Na. Legközelebb elovasom, it kérdeztél, aztán megspórolok egy kiselőadást :P

A léptetés nem a váltóban van amúgy, hanem a váltókarban, egyszerűen nem erre van állítva, vagy nincs benne annyi fokozat, vagy még a lépéstávolságok is mások...

2012. máj. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 claidheamohmor ***** válasza:

arra figyelni kell, hogy az első generációs recordoknál 26mm-es menetes zárógyűrű van, a későbbieknél ez elvileg 27mm...

Nem osztom tovább a hülyeséget, lőttem neked egy linket: [link]

Egész jó.

2012. máj. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 claidheamohmor ***** válasza:
nah, fenébe, campát még nem szedtem szét. Nem akarom, hogy belefuss valami hülyeségbe. A CM-en kérdezted már? Hátha valakinek van...
2012. máj. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, megnéztem a linket.

Tényleg nagyon kösz, hasznos volt a válaszod, közben megjött a kerék, felművészkedtem a bringára, és úgy tűnik passzol rajta.

2012. máj. 16. 09:05
 9/16 claidheamohmor ***** válasza:
Remek, közben már nézegettem a campa meg a park tool honlapjait kompatibilitási és karbantartási okosságokért, egyébként jó dolgok vannak, ha érdekel, dobok linket.
2012. máj. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
érdekel, megköszönném ha belinkelnéd, előre is nagyon köszönöm.
2012. máj. 17. 08:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!