Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Zabpehely mellé, milyen...

Zabpehely mellé, milyen fehérjedús tápanyag passzol?

Figyelt kérdés

Ugye előre meghatározott x gramm fehérjét+ch-t kell bevinni annak aki izmot akar építeni magára. Kérdésem az lenne hogyha, minden étkezésemnek tartalmaznia kell ch-t illetve fehérjét (a katabolikus állapot elkerülése végett), akkor ha mondjuk reggel zabpelyhet eszem, akkor az nemigazán megy csirkemell filével. Tojás sem az igazi. Ti mit esztek mellé? fehérjepor nálam kilőve.

Illetve még annyi hogy, jó ha ink boltban kapható pufirizset eszem, főtt rízs helyett? Persze nem állandóan, de az dominálna inkább


2012. jan. 30. 22:34
 1/8 anonim válasza:
az anya tej utàn a tojàs az ami a leg jobban hasznosul, sàrgàjàval együtt.testsulyonként napi 2.75 g fehérjét kell elfogyasztanod ahhoz hogy optimàlis legyen a fehérje beviteled, a szénhitràt tömegnövelésnél nem annyira fontos,de persze kell, de abbol is csak a jo minöségü. Nézz utànna testépitö oldalakon is, tedd össze a neked megfelelöt. nekem a leg jobb receptem a kevés rizs v.barna kenyér, és rengeteg tojàs, ettöl mindig növök, a tàp.kieg.-nem szeretem....max kreatn DE tojàs forevör ja és nem nyersen, sülve föve tudja a gyomor a leg jobban kivàlasztani azt ami neki kell...pufi rizs szerintem jo ötlet. :)de jobb a jobb
2012. jan. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"a szénhitràt tömegnövelésnél nem annyira fontos"

az agy válaszolásnál nem annyira fontos


Ha fehérjepor kilőve, akkor minek akarsz zabpelyhet enni? Ki mondta, hogy reggelire azt kell enni, az egy lehetőség, egyél csirke rizst.

2012. jan. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát igen a szénhidrát tömegnöveléskor elég fontos.

2 g/testtömeg kg fehérje legyen és 5-6 g/testtömeg kg szénhidrát.

Kérdező, nem kötözködésből, de megkérdezhetem, hogy miért van kilőve nálad a protein por? Anyagi megfontolásból vagy más fenntartásod van a kiegészítőkkel szemben?

Amúhy tojásrántottával összesütve is jó a zabpehely, hogy a kérdésre is válaszoljak.:)

2012. jan. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ne bomoljatok már gyerekek, nem azt mondtam hogy nem kell, azt mondtam inkàbb a fehérjére figyeljen oda jobban. Nem kell itt ezen hisztizni.de továbbra is tartom amit irtam. ;) nekem ez a tapasztalatom
2012. jan. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs hiszti, annyit írtam csak, hogy elég fontos,ebben nincs semmi sértő szerintem. 5g/testtömeg kg szénhidrát kell tömegeléskor, szerintem így nevezhetjük fontosnak. Én is tapasztalatból írom. :)
2012. jan. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

G'sback: Egyszerűen csak azért, mert nem akarok napi 5-6 étkezésemet csirke+rizsával letudni. Amúgy is a reggeli, ill vacsorát leszámítva csirke, rizzsel menne. Az több is belőlük, mint elég :D


Montez: Röviden kifejtve, mindkettő játszik..de főleg anyagi. Be fogok ruházni tömegnövelőre, az épp elég lesz, nem akarok hatvanhat féle tápkieget szedni, nomeg nem is igen lenne miből :)

..Amúgy egy újabb kérdés ami felvetődött bennem: Mi van akkor ha a tömegnövelőt, csak edzés után szedném, hiszen akkor a fontos, ergo heti 3x, és nem minden nap. Így nem fogyna el egy hónap alatt, és az izmaim is megkapnák a gyors felszívódású tapanyagot közvetlen edzés után.

(..hehe, a rántottával összefésűlt tojás egy jó opció lehet, majd tanakszom rajta ;))

Amúgy meg, köszönöm mindenkinek a hozzászólást!!:)

2012. jan. 31. 19:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó ötlet, hogy edzés után tolnád a tömegnövelőt, de az még jobb lenne, ha csak proteint vennél és azt tolhatnád reggel is a zabhoz és az edzés végén raknál hozzá 50 g dextrózt és meglenne a tömegnövelőd is.
2012. jan. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Gondolom sokan csinálják így. Ez egy jó ötlet! Megnézem árakat is, aztán még átgondolom, hogy lesz, mindenesetre köszönöm tanácsod!:)
2012. jan. 31. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!