Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Racsnis agy vs kazettás?

Racsnis agy vs kazettás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Racsnis fogaskoszorúm van.

Van értelmes váltani kazettás agyra?

Testsúlyom 82kg 190cm magas. Valami olyat olvastam, h. a nehezebb emberkének jobb a kazettás agy.


A másik kérdésem, h. van valami szerepük a fogkiosztásoknak?

pl: 13-32 vagy 15-28

Gondolom az áttétnél a gyorsasági sebesség.

Szeretném növelni a sebességet. Mikor már 32 km/h megyek tekerni kell mint az állat, h. még gyorsabban.


Jelenleg egy Shimano MF-TZ21 -s koszorúm van. Menetes tárcsafékes aggyal.



2012. máj. 22. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Kazettásba 11-es a legkisebb kerék, menetesbe tuti, hogy nincs ekkora (vagy majd javít egy szaki :)

Milyen bicigli egyébként és mekkora a hajtóművön a nagykerék? Montihoz van 42-es, 48-as nagykerék is, versenyhez jellemzően 52-es.

2012. máj. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Neuzer Mistral HD.

De már lecseréltem szinte mindent róla. A váz kialakítása tetszik nagyon.

Kapott szépen új hidrós fékeket. Avid Juky3

Elől 180 hátul 160.

A felni gyári, fracia ha jól olvastam rajta. 26"

Aszfalt CityCont continental gumi van rajta.

Fém pedálok, a hajtóművet hagytam, mert én nem éreztem, hogy bármi probléma is lenne vele.


Hától Shimano M360 Acera GS8 váltó.

Feszítési tartomány: (teljes fogkülönbség elöl) 20T.

Váltási tartomány: 12-34 fog.

11-fogú vezetõ és feszítő görgő.


Elől váltó:

Shimano C050

Ezt viszont leváltani tervezem, mert elég sok problémám van vele. Mindig utána kell állítani.

És a láncot is összeakasztja, akkor megfeszül az egész váltó és durr... el is állítódott egyből. Már a 2. bovdenemet eszi 3 hónapon belül.


Hátsó fogaskoszorúm:

Shimano MF-TZ21 7 sebesség 14-28T.


Hátsó agy:

Assess tárcsafékes agy.


A legjobbat akarom kihozni a bicajból. Meg tervezek nagyobb távok megtételét is, de elég lassucska. Simán kitudom tekerni a 30 km/h csak akkor már eléggé pedáloznom kell. Köszönhető az új aszfalt gumiknak is a könnyű gördülést :)

2012. máj. 23. 01:16
 3/3 anonim ***** válasza:

a racsniról itt ezt írják: [link]


"Menetes racsnit vagy kazettás fogaskoszorút kell vegyek?


A két rendszer között a felépítésben van különbség:

Menetes racsnit az olcsóbb bringákon találunk: a szabadonfutó mechanizmus a lánckerékcsoportba integrálva található. A racsnikat egyszerű menetes agyra lehet feltekerni. Hátránya, hogy a lánckerekek nyúlásával kompletten kell cserélni, míg egy kazettás sort lecserélhetünk úgy, hogy az amúgy hosszabb élettartamú szabadonfutórészt nem cseréljük, ezeken ugyanis az a kerékagy részét képezi.

A drágább fogaskoszorúk alumínium tartóbakra vannak szegecselve: az ilyen rendszer előnye a kisebb súly, és a nagyobb erőátviteli felület: alumínium kazettatesttel rendelkező kerékagyak számára előírás, hogy ilyen legyen a fogaskoszorú, különben az egyes láncerekekből összeállított fogaskoszorú egy ponton terhelné a kazettatestet, ami annak repedését okozná."


az áttételnek igennagy szerepe van, elölre nem ártana neked egy nagyobb lánctányér ha gyorsítani szeretnél

itt van egy áttétel táblázat, néha hasznos:

[link]

2012. máj. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!