Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szeretnék kicsit edzeni...

Linkoln kérdése:

Szeretnék kicsit edzeni kerékpározásra hogy jobban bírjam a tempót, milyen edzéstervet tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Esetleg még mikor érdemes tekerni? evés ivás egyéb? Nem kell a legkeményebb csak azért valami ami már edz.
2012. máj. 24. 16:48
 1/5 anonim válasza:

Először is mindig úgy indulj útnak, hogy ellenőrzöd a bringád állapotát (rendesen fel van-e pumpálva a gumid, be van e kenve a láncod, fékek, váltók rendesen be vannak e állítva). Az, hogy heti hány km-t tekerj, az sok mindentől függ: a bringát tipusától (egy országúti bringával pl. messzebbre jutsz, mint egy mountain bike-kal), az erőnlétedtől, de az időjárástól (hátszél- szembeszél), illetve a saját hangulatodtól is.

Ha kezdő bringás vagy, szerintem heti 2-3 alkalommal nyugattan csinálhatsz egy bicajtúrát, ha van időd rá. Mindenképpen vigyél magaddal defektjavitót, biciklis nacit (a sok tekerés után megfájdulhat a feneked), vizet, szőlőcukrot, esetleg kaját ha pihit is akarsz tartani. Vidd magaddal a barátaidat, vagy esetleg a párodat, segítsétek, motiváljátok egymást!

Montival kezdetben szerintem 30- 40 km-nél ne tekerj többet, egy országútival 60-80 km is simán mehet. Persze erőnléttől függően növeld vagy csökkentsd!

Edzés előtt kb két órával egyél valami lassan felszivódó szénhidrát tartalmú ételt (mondjuk barna rizst), hogy legyen elég energiád, de ne indulj útnak teli hassal, mert hányingered lehet.

Ha meg nem szivesen túrázol, akkor egy spinning edzés is nagyon hatásos, de szerintem ez nem olyan élvezetes, mint a szabadban edzeni.

2012. máj. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Feltétlen szükséges a sok sok tekerés?

Én az az izomagytípus vagyok, aki képes ájulásig hajtani annak reményében hogy az többet számít.. :D

Outim van, most vettem nagyon olcsón egy szuper bringát.

Bringa gatyában nem fájdul meg annyira a seggem a sok üléstől?

A heti mondjuk 4-5 alkalommal 20kilóméteres teljes izomból tekerés nem érdemes?

Azt eléggé szeretem, teljesen elfáradok az első kilóméteren, de ugyanúgy ugyanannyival letudom tekerni a 20at, csak nagyon nehéz. Sajnos nemigazán hallottam még effajta edzésről, ebből gondolom hogy nem olyan hasznos mint amilyennek tűnik.., ha erről tudsz valamit és megosztod annak örülnék.

2012. máj. 25. 11:29
 3/5 anonim válasza:

Mindenki másképp élvezi a bringázást. Van aki egész nap teker normál tempóban, van aki a rövidebb távokat szereti keményebb tempóban. Ez utóbbi vagy Te is! Azt nem hiszem hogy sprintbe le tudsz tekerni 20 km-t, max nyomod, mint az állat :D. Igazából azt magadnak kell eldönteni, hogy min szeretnél javítani: a tempón, vagy a hosszon. De szerintem mindenképpen érdemes beszerezned egy kerékpáros computer-t, így az mindig mutatja majd neked a sebességed, meg megtett távot is...szerintem nagyon nagy segítség, ha az ember edzésként használja a bringáját.

A naci pedig elég sokat számít. Kipárnázza a fenekedet, sokkal kényelmesebbé teszi a tekerést. Persze számít a megfelelő méretű váz, és az ülés beállítás is. Az utóbbit úgy tudod megtenni, hogy felülsz a bringádra, a sarkadat pedig a pedálra helyezed (a hajtómű legyen a legalsó állásba, tehát az a pedál, amin van a lábad (SARKAD!), az legyen a földhöz legközelebb). Úgy jó a beállítás, ha ki tudod nyújtani a lábad.

Amúgy véleményem szerint tényleg megerőltetőbb max tempóba 20 km-t tekerni, mint 80-at normálba. Szerintem jobban megizzadsz benne. De nem tudom, hogy mi a célod vele, hogy fogyni akarsz, vagy izmosodni, vagy csak saját céljaid elérésére (hogy mittomén szeretnél 40km/h-ás átlagot :D).

2012. máj. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Hát, hogy mi a célom vele? Nemszeretem az autókat, nem kihívás, mindenhová kerékpárral mennék, de azért szép tempóval, nem 15el. Ezen kívűl hobbim is a kerékpározás, de nem az hogy kényelmesen 15el eltekergetek, hanem hajtani.

Elsősorban jobban szeretném bírni a gyors tempót.

Az esetek többségében nem meszsire kell mennem csak a szomszédos faluba.

Tehát ha gyorsan hajtok akkor a gyorsabb tmepót birom elsősorban, míg ha hosszú utakra megyek lassabban akkor inkább a hosszt?

Illetve nemtudod mit lehet tenni a kipirosodás ellen?

Kegyetlen lepirosodok egy kis sprinttől.

Izzadok is mint egy ló még hidegben is :D De ezt el kell viselnem.

Amugy most kezdtem rendesen tekerni, vettem is kilóméterórát, beállítottam a kormányt, ülést, a távolságokat jóra. Az óra motivál.. nagyszerű találmány.

Csak érted, úgy akarom csinálni hogy tényleg edzen is, nehogy valami értelmetlen dolgot csináljak.

2012. máj. 27. 11:03
 5/5 anonim válasza:

Semmiképp nem csinálsz értelmetlen dolgot! Ha lassan tekersz, meg ha izomból, akkor se. A lényeg hogy mozogsz, nem szennyezed a környezeted és közben jól is érzed magad. Nem tudod egyszerűen rosszul csinálni, ez a szép benne:D. Ha ott a km órád, akkor egyben ott a személyi edződ is:D. Azon látod hogy mennyivel szoktál menni, hát menny 1-2 km-rel gyorsabban (persze figyelje a környezetedre (szél, emelkedő), nehogy az vegye el a kedvedet!).

A kipirosodást az arcodra érted? Mármint gondolom nem úgy hogy leégsz, hanem, hogy jól kihajtod magad, aztán kipirul az arcod. Hát ez ellen igazából semmit nem tudsz csinálni, tök természetes. Mozogsz, a tested felhevül, izzadsz, megnövekedik a pulzusszámod, kipirul az arcod. Negyed óra múlva úgyis jobb lesz, ha abbahagyod a tekerést. Ha meg kifújta a szél, vagy lepirulsz a naptól, akkor használj arckrémet, illetve naptejet.

Az izzadásról meg annyit, hogy ha jó idő van tekerj atlétába, meg rövid naciba (persze használj naptejet nehogy leégj!). Ha meg rosszabb az idő, akkor is vmi nem túl melegbe tekerj, aztán amint leszállsz a bringádról öltözz fel, nehogy megfázz :)

2012. máj. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!