Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A kerékpár villájába szorult...

A kerékpár villájába szorult rögzítő dugót hogy lehet kiszedni?

Figyelt kérdés
A kormányon lévő imbuszkulcsos csavart nem tudtam kicsavarni, addig erőltettem míg el nem tört. felülről belenézve a helyére látom a rögzítő dugót és a villába alulról belenézve is, azt kéne kiszedni valahogy és kicserélni egy újra, napokig ázott olajba, így próbáltam fentről kiütni egy vassal, de meg sem mozdul. Szerintetek mit kellene tennem, hogy kitudjam szedni? Egyáltalán kilehet valahogy?

2012. máj. 28. 11:39
 1/8 anonim válasza:
ez miféle bringa?.Egyáltalán hogy tudsz eltörni egy imbuszos csavart?Elöbb kéne megszakadnia az imbusz csavar belső részének jó esetben.ALuminium stucninál igy szokott lenni.Alulró próbáltad már ütni?
2012. máj. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez egy mountain bike, bocsi rosszúl fogalmaztam, te írtad jól a belső része szakadt meg a csavarnak. alulról még nem próbáltam ütni, mert elgondolásom szerint úgy csak jobban megszorulna. (ha ezt lehet még fokozni) tévedek?
2012. máj. 28. 13:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Gondolom arra a sok lemezszárnyas izére gondolsz. Annak bizony az a dolga, hogy gennyesen szorosan álljon a helyén :) Alulról egy vékony rúddal kalapálj a szárnyak alá, akkor moccan.
2012. máj. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ha csak a dugó van benne az önmagában nem szorul,csak a rozsda tartja.Azt az olaj nem oldja fel.Ha a kormánystucni (befogó) is rajta van,akkor meg hogy tudtad kivenni a vázból a villát? Még az jutott eszembe ,hogy felhevíted gázlánggal a csövet kívülről akkor biztos ki lehet ütni,csak nehéz kivitelezni.
2012. máj. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A villa nincs kivéve, a helyén van. Feltöltöm a problémás csavart, ami eltört. A másik képen a kormány van felülről és a luk látszik ahova az a csavar való, ugyebár ennek a feladata hogy beszorítsa a dugót, nah most ezt amikor kiakartam csavarni így eltörött.


képek: [link]

[link]

[link]

2012. máj. 28. 16:18
 6/8 anonim válasza:
Hát ez így nagyon húzós.Nem tudom próbáltad-e először forgatni a kormányt?Aztán ha alulról ütöd és úgy sem jön ki akkor lehet durvábban a kormányt felülről ütni,hogy becsússzon az egész (ilyenkor már nem számit, hogy milyen irányba ,csak mozduljon a dugó),és ha az sem megoldás akkor jön a vasfűrész vagy a flex,hogy megmentsd a villát.De lehet ,hogy kuka lesz azt egész.
2012. máj. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja hogy ez a hagyományos fajta. Ha lentről-föntről ütöd, csak szorosabb lesz a 2 rész ferde csatlakozása miatt. Rakd vissza a csavart pont a helyéra és üsd lefelé, akkor az alsó rész kilazul. Vagy marad az ócskavastelep...
2012. máj. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 claidheamohmor ***** válasza:

Az utolsónak van igaza. Csavarlazító, aztán dugj a lyukba valami hosszú acélszárat, és üssed, amíg ki nem esik a dió.

Ha ennyire össze van rohadva, ez segít vagy a melegítés-hűtés, mert valószínűleg a kormányszár is bele van gyógyulva a villanyakba.

2012. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!