Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Spinning mire alkalmas?

Spinning mire alkalmas?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogyni és mozgással szeretném elérni. Arra gondoltam veszek egy spinning bérletet. De lennének előtte kérdéseim:

Ez is olyan sport, hogy csak kétnaponta végezhető?

Tényleg kisebb lesz tőle a mell mérete? Mert sajnos így se nagyok.

Nem fog megnőni a comb térfogata?

Hasból is lehet általa fogyni?

Köszönöm szépen a válaszokat előre is :)



2012. máj. 28. 14:15
 1/9 anonim válasza:
100%
Szia!Hát,annyira nem vagyok szakértő de hátha egy két infó segít,tapasztalat alapján.Egyszer-kétszer voltam ilyen órán.Tekerünk egy órán keresztül ugye a bringán.Iszonyatosan fárasztó lesz először,ha esetleg nem sportoltál előtte.Én 6 évig aerobicoztam előtte,főleg stepre jártam.De 3 év kihagyás után.....Kemény volt.Szerintem nagyon égeti a kalóriákat,mindenhol megizzaszt.Fogyni szerintem lehet tőle,persze úgy is kell mellette táplálkozni.Hogy a melled lemegy-e tőle,nem tudom.Nem valószínű.A step aerobicra is lehetne mondani,nekem nem ment le tőle.Az meg hogy 2 naponta végezhető-e,nem hiszem hogy meg lenne szabva.Nem tudtam mindenre választ adni,de remélem 1-2 dolog talán segít. :-)
2012. máj. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Krisz85 ***** válasza:
95%

Egy két teóriát szeretnék itt elszolatni, egyrészt szerintem a spinning egy ökörség, fejleszti az állóképességed és fogysz is tőle, csak nem eleget, ha már csak abból indulunk ki hogy egy spinning edzést követően mért tejsavszint az egekben van, mindent elmondtam. A zsíranyagcsere fokozása (hogy a zsírpárnákat kezd el bontani) főleg KB és GA1 edzéstartományokban végezendő, ami a spinningre aztán tényleg nem jellemző sajnos.


A fogyás üteme , magyarán a zsírvesztés egyenletes, genetikailag kódolt hogy hova hízol és hova kevésbé, ez ellen ba beledöglesz sem tudsz tenni sajnos. Ha mellre hízékony vagy akkor onnét jön majd le, és fordítva is igaz, nyilván ahol sok van ott látszik meg később. pl nekem az alkarom már eresen szálkás, mire a hasamon látom a zsírpárnák csökkenését, de pl a derekamon jobban észlelem a fogyást. Ha most se nagyon akkor szeirntem nincs mitől tartanod. A com térfogata nem nő meg, izmosabbnak fog látszani, úgy hogy közben az átmérője lehet 6 cm el kisebb lesz, akár spinningelsz, akár normálisan bringázol. Hasból is lehet fogyni, mindenhonnan fogysz , egyenletesen.

2012. máj. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt szeretném kérdezni, hogy mit jelent az a nem eleget? Mert én sokat szeretnék. És mit ajánlanál spining helyett?
2012. máj. 30. 18:27
 4/9 Krisz85 ***** válasza:
17%

Azt, hogy a befektetett munkához (és pénzhez) képest nem fogysz tőle annyit, mint amennyit lehetne. Tehát nagy költségek és munka árán kevés fogyás, pedig ezt lehet fordítva is.


Mi ajánlanék helyette? nézd, egy spinning bérlet legalább 10 ropi egy hónapban, ez évi 120.000 Ft , nyilván ruházatot veszel hozzá, mert nem polóban és farmerban akarsz tekerni, illetve papucsban. Tehát arra is költes jócskán. Ennyi erővel, szerintem jobb ha befektetsz mondjuk úgy kb 250 ezret és veszel egy értelmes fitness, monti vagy országúti kerékpárt és megfelelő felszerelést, (ptóbelsők, nyeregtáska, kulacs, sisak, riházat és világítás) és tekersz a szabadban, akár onlinen ingyenes edzéstervek alapján, illetve utánnaolvasol dolgoknak. A bringás ruházat legrosszabb esetben is 4-5 évig bírja, sőt még tovább is, a bringa meg tovább mint két év, tehát két év alatt megtérül, nincs rosszabb annál, minthogy nyáron a dög melegben egy terembe kell menned tekerni, közben világot látsz és nem egy duci csaj vagy csávó izzadt seggét látod magad előtt, ill. mellett és hát a szagok.., télen meg nincs gond, veszel hozzá egy görgőt és benn görgőzül /ez max 50 ezer Ft), tehát van egy olyan bringád, aim nem hagy cserben és nem teszkóbjájk, tehát rábízhatod az életed, illetve felszerelésed és görgőd, mellette diéta és garantálom hogy le fogsz fogyni.

Egyébként én kétféle spinninoktatót láttam eddig, a tanfolyamon végzett és kövér spinning oktatót (általában férfiak), vagy max okj spinning oktató, a nők vékonyabbak, de még mindig kövérebbek mint egy átlagos bringás.

2012. máj. 31. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De hát ha a szabadban biciklizek, vagy spinningezek, az ugyan az, nem? Amúgy a pénz hála istennek nálam nem számít, és a diák bérlet csak 8300 Ft. :)
2012. jún. 1. 19:24
 6/9 Krisz85 ***** válasza:
0%
Nem ugyanaz, mivel a zsíranyagcsere fokozásához aerob zónában kell tekerned alacsony laktát szint mellett, a spinning edzésen pedig óriási laktátszinteket szoktam mérni sajnos, és bőven anaerob rendszereket használnak, egyébként kolléganőm is nyomta, de fogyni nem fogyott tőle, viszont erősödött a karja, amikor bulizni voltunk a csávó csak "gyúrósnak" hívják....
2012. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És ha l-karnitint szedek mellé?
2012. jún. 16. 10:48
 8/9 anonim válasza:
100%

én is spinningelek.diák vagyok és 6500.van nagyon jó kimondott spinning gatyóm is.mivel növésben vagyok és annak ellenére hogy ezt a sportot űzöm a mellem folyamatosan növekedik hála istennek (lekopogom (: ) szoval hidd el akár vannak rossz kritikák.a spinning nagyon jó.izmosodsz tőle.

fitt leszel.növeli az állóképességed.jobb lesz az alakod.és egy jó edzővel még szuperebb.nekem kikurt jó edzőm van.haverok vagyunk de ott mindenki egyenrangú és mindenki poénkodik az egész edzés alatt.megéri. na csók :) ha van kérdésed nyugodtan irj privibe :)

2012. jún. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lassan egy hónapja járok spinningre és a mellem nem lett kisebb, sőt feszesedet és szebb lett :) Köszönöm a válaszokat :) Imádom a spinninget, rengeteget fogytam már most és az órák egyszerűen csodálatosak :)
2012. júl. 9. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!