Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért fáj a hátsóm még bicikli...

Miért fáj a hátsóm még biciklis nadrágban jobban?

Figyelt kérdés

Ami a legrosszabb, hogy elzsibbad a t*köm, rohadt rossz érzés. Pedig a nyeregmagasság jó, a vízsz. helyzetem is. A térdem pont a pedál tengelye magasságágban van, amikor a hajtókar párh. a talajjal.

196cm vagyok


2012. máj. 28. 15:33
 1/4 Krisz85 ***** válasza:

tudom, nekem is ez volt, a heréim és az egész pajszer úgy ahogy van 30 perc után kezdett el elviselhetetlenük zsíbbadni, ennek több oka is van, egyrészt célszerű lenne méretre pontos nyerget venni, nekem is ez volt a nyereg volt a ludas sajna, elmentem egy olyan boltba, ahol ilyen zslés párnára ültettek, lemérték az ülőcsontok közötti távolságot és olyan széles nyerget ajánlottak, pláne hogy a gát és a prosztata mentén nyílás van, pont a kényes részek miatt, úgy tesztelem, ha másfél óra után sem zsíbbad, se fáj, akkor jó ,most jó. próbálgatni kell, de a lényeg tényleg az, hogy vízszintes legyen.


Azért zsíbbad amúgy, mert pont azokat az artériákat nyomja a nyereg, magyarán a gátra nehezedik a súlyod az ülőcsontok helyett.

2012. máj. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jaja, vigyázz ezzel, mert impotenciát okoz!
2012. máj. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Vegyél egy másik nyerget. Én most vettem egy egyszerű, de a réginél szélesebb noname zselés nyerget, és elmondhatom, hogy nem bántam meg. Tekertem vagy öt óra hosszat egyfolytában, és semmi zsibbadás, ami az előző nyeregnél sajnos előfordult. Ez viszont úgy tűnik, túl széles, mert dörzsöli a nadrágomat. Nemrégen kipróbáltam egy női nyerget is, de nagyon rossz volt. Fél óráig sem tudtam megmaradni rajta. Szerintem a nyereg a titka a zsibbadásnak. Ha rossz a nyereg, még a karjaid is zsibbadni kezdenek egy idő után. Ha jó a nyereg, letekersz fél napokat, és csak legfeljebb kifáradsz.
2012. máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Krisz85 ***** válasza:
osztom a véleményeket, tényleg a nyereg a ludas, és le kell mérni a seggcsontok távolságát, sőt, még a csípő és derészélessgéből sem lehet következtetni, pl az országúti nyergeknél van extrém vékony kivitel, namármost nekem elég széles a csípőm, ami mint kiderült nem egyenlő azzal hogy a medencecsontom széles, a csípő és derékszélességem főleg azért széles mert izmos is, namármost ettől függetlenül a farpofáim csontozatának távolsága lehet kevés, ahogy az is. Szóval irány méretkezi és megfelelő szélességű nyerget kell venni.
2012. máj. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!