Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mekkora az ideális kerékpáros...

Linkoln kérdése:

Mekkora az ideális kerékpáros magasság?

Figyelt kérdés
A profik átlaga mennyi?
2012. jún. 3. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát én 190cm mel országutizok, hobbiból már majdnem 15 éve de ez a kérdés még sosem jutott eszembe:) szerintem egyáltalán nem lényeg a magasság hiszen mindent testre lehet szabni.

Persze törpét még nem láttam országutin, de ez nem zárja ki a létezésüket:P

Persze, az is kérdéses, hogy milyen kerékpárosra gondolsz?

országuti, street, dirt, DH, xc, freestyle, bmx és stb...

Ha egyáltalán vezetnek ilyen statisztikát, biztos, hogy minden "stílus" egyedi statisztikai adatokkal is szolgál, de az általam ismert bringások alapján akik között félprofik is vannak olyan 160 és 210 közé tenném az ideális magasságot:P

2012. jún. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem 170 és 180 centi közti magasság és max 70 kiló, az ideális kerékpáros szerintem ilyen kb. triatlonista alkattal rendelkezik, a tekerős szakágaknál egyértelmű, miért, a dh/dirt/bmxnél pedig az alkatrészek gyalázása miatt. Ha nagyobb vagy, nagyobb, nehezebb bringa kell (tudom, grammhuszárkodás, de akkor is), nagyobb a légellenállásod, nagyobb bringa nem annyira fordulékony. 170 centi testmagasság alatt meg talán már túl rövidek a végtagok, nem lehet akkora nyomatékokat előállítani. Persze biztos van kivétel, de a többség ez. Milyen szakágra gondoltál egyébként?
2012. jún. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Országútira, azért merült fel bennem a kérdés mert nézegetem a tour de francet meg az ilyen nagy versenyeket és nem látok túl magas embereket, de túl alacsonyat sem, én meg elég magas vagyok.
2012. jún. 4. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!