Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vannak nyeregcsövek amik...

Linkoln kérdése:

Vannak nyeregcsövek amik kicsit hátrébb állítják az ülést, így a pedál előrébb kerül, ez nem hátráltat a tekerésben? Tehát hogy a jobb, ha a pedál felett előtt mögött ülök?

Figyelt kérdés

[link]

például ez.


2012. jún. 5. 12:46
 1/7 Alex Fly ***** válasza:
Akkor jó, ha vízszintesen álló hajtókaroknál az elől lévő térded a pedáltengely fölé esik.
2012. jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A térdem úgy egészében? Tehát a térdem középpontja? vagy a legávolabbi pontja?
2012. jún. 5. 17:09
 3/7 anonim ***** válasza:

A térdkalácsod eleje. Tehát ha egy nehezéket madzagon a térdedhez szorítva lelógatsz, akkor pont a tengely mellett menjen el.


Amúgy vannak itt is azért egyéni különbségek, azt az 1-2 centit már ki kell tapasztalni. Ez az alapbeállítás, de lehet, hogy valakinek egy kicsivel arrébb jobb lesz. Azt is mondják, hogy hátrébb ülni valamivel kényelmesebb, előrébb ülni valamivel hatékonyabb.


A nyerget lehet előrébb-hátrébb tolni a nyeregcsövön, az enyémen még skálabeosztás is van. Az általad linkelt képen is láthatod, hogy van egy hosszú vízszintes szakasza a nyeregcső "vasának" alul.

2012. jún. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jah tudom a nyeregen van skála nekem is de lághátra bbehúztam, egy picikét kisebb a váz hossza a magasságomhoz és azzal kompenzáltam meg egy hosszú stucnival.


Előrébb ülni hatékonyabb? Miért?

2012. jún. 6. 11:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy előrébb-hátrébb, nagyban függ a képességeidtől, a váz felépítéstől is. Triatlonisták pl. azért is ülnek előbbre, mert az amúgy is futáshoz "tervezett" izomzatuknak az kedvez. Aki izomból nyomja, ők hátrébb ülnek, de persze alapelvnek a térdes példa teljesen jó. Ki kell tapasztalni, hogy neked hogyan szimpatikus, és úgy használni.
2012. jún. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egy picit mintha hátrébb csúsztatva jobb lenne, nem kényelmesebb! hanem jobb, úgyérzem hogy erőteljesebben tudom taposni a pedált.
2012. jún. 18. 10:33
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
Hátrébb ülve nagyobb erőt lehet kifejteni, előrébb tolt nyereggel viszont jobban lehet pörgetni (sprinter helyzet). Egyéntől függ, hogy nagy áttétellel izomból vagy könnyebb fokozatban magas csapásszámmal szeret tekerni.
2012. jún. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!