Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A bicikli vázakat milyen...

A bicikli vázakat milyen mértékegységben mérik, és mekkorák vannak (csak a felnőtt méret érdekel)?

Figyelt kérdés
én még le vagyok ragadva a 26os vagy 28 as kifejezéseknél de azt se tudom az milyen mértékegység volt. Egy eladó kérdezte tőlem, hogy 600akárhányas vázam van e én pedig köpni nyelni nem tudtam...

2012. jún. 9. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:

A 26"-os, 28"-as, meg a 600akárhányas (talán 622) nem vázméret, hanem kerékméret!

A vázméret, az a nyeregcső hossza, a pedáltengely közepétől mérve. Ezt megadhatják hüvelykben (collban), cm-ben, de van ahol betűvel jelölik, mint a pólókat!

Az, hogy neked milyen méret kell, tudni kellene, hogy a bicikli országúti, MTB, BMX, férfi, vagy női!

Itt egy rajz meg egy táblázat:

[link]

2012. jún. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok megint

Persze nem tudok rájönni, hogy ezt a vázméretet miért kérdezte volna az eladó? Mit akartál venni?

A kerékméretek szabványaiban volt változás az utóbbi években.

Ehhez a legegyszerűbb viszont, ha leírod, hogy milyen számokat látsz a külső gumidra írva.

2012. jún. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
egy ősrégi csepel "verseny kerékpár" hoz kereket akartam vásárolni, azt hittem csak bemegyek veszek egy kereket aztán kijövök, ehelyett kaptam egy legalább 40 perces monológot a kerekek rejtelmeiről, meg a miért nem éri meg felújítanom, miért vegyek inkább újat monológ:P ugyhogy inkább haverom megézte mekkora kerékre van szükségem és rendeltünk interneten egy totál másik bolttól:P azért köszönöm a választ:P
2012. jún. 9. 22:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Érdekes hozzáállás. 40 percet rád szánt, megpróbált elmagyarázni neked pár dolgot és te direkt máshonnan vásároltál.
2012. jún. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
szerintem semmi érdekes nincs benne ha szükséged van egy noname felnire, és egy noname agyra a régi biciklidhez natúr felhasználásra max 10000ft ért, ehelyett a boltban meg rád akarnak sózni egy új biciklit. Ha egy boltban nem azt adják amit kérek, az nem egy jó bolt, ezt a kereskedő mondatja belőlem.
2012. jún. 12. 21:38
 6/7 A kérdező kommentje:
persze az információval és a felvilágosítással nincs problémám ameddig az ár értékarányt betartják, de itt nem ez történt.
2012. jún. 12. 21:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a gond lényege, hogy a 15 évnél régebbi biciklik legtöbbje 630-as (27-es) kerékkel van szerelve. Mivel ma már nem ez a szabvány, sok szívás van velük. Szoktunk régi biciklit úgy felújítani, hogy 622-es (28-as, új szabvány szerinti) kereket rakunk bele, de azzal is sok gond van (pl. nem mindig éri el a fék). Szóval ez régi vázaknál tényleg nem ilyen egyszerű, hogy veszek egy kereket és belerakom.
2012. jún. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!