Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van értelme biciklire visszapi...

Van értelme biciklire visszapillantó tükröt szerelni?

Figyelt kérdés

2012. jún. 13. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Kötelező tartozéka hivatalosan.
2012. jún. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Alex Fly ***** válasza:
Igen. Legalábbis városi közlekedésnél. (írom ezt úgy, hogy nekem nincs, de tervben van). Sportra tök felesleges, de a mindennapi közlekedésnél soxor hasznos, ha nem kell folyton hátranézni.
2012. jún. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Alex Fly ***** válasza:
Pitus: Ezt megmondanád, honnan szedted? Mert az általam ismert előírás (a járművek felszerelését szabályozó KÖHÉM rendelet) nem ír ilyesmit.
2012. jún. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

pistus 11-nwk.


Itt van a lista, a visszapillantó tükör nem kötelező, csak ajánlott:


Az előírt kerékpártartozékok listája


Kötelező

Fehér színű első lámpa

Piros színű hátsó lámpa

Egy vagy két, szimmetrikusan elhelyezett, nem háromszög alakú, piros színű fényvisszaverő (prizma)

Két, egymástól független fék

Csengő

Borostyánsárga színű küllőprizma legalább az első keréken

Fényvisszaverő ruházat (csak lakott területen kívül, ha éjszaka van vagy rosszak látási viszonyok)

Ha a kerékpáros sisakot visel és utast nem szállít, lakott területen kívül max. 50 km/h sebességgel haladhat (ugyanitt sisak nélkül csak 40 km/h a megengedett maximális sebesség.)

Ajánlott

A pedálon és a küllők között borostyánsárga színű prizmák

Karos szélességjelző prizma (előre fehér, hátra piros színű fényvisszaverővel)

Visszapillantótükör

Sárvédő

2012. jún. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem kötelező és bizony balesetveszélyes.A kerékpárosnak hátra kell nézni kanyarodás elött.A sárvédő nem kötelező de a kerékpáros érdeke.
2012. jún. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Vegyél siaskot amiben visszapillantó van

[link]


Van több fajta keress neten.

2012. jún. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#5 Balesetveszélyes a tükör? Miért, ha tükör van a bringán, akkor nem lehet hátrafordulni? Motoron, autón nem balesetveszélyes?
2012. jún. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hasonló kérdésre már írtam: a versenybringámra hekkeltem egy kis tükröt, valami eszméletlen biztonságot ad. Városban vagy kinn az úton nem kell folyamatosan hátrafordulni, hogy mi a farok van mögöttem, csak odapislantok és minden világos :) Képzeld el, hogy a kocsidon nincs tükör, ugyanaz a helyzet.
2012. jún. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyon hasznos szerintem, nekem hiányzik, mióta nincs a biciklimen. Ezt a típust ajánlom: [link]
2012. jún. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Azt tudtam, hogy nem kötelező. Engem a balesetveszéllyel riogattak, de nem amiatt, hogy hátrafordulok-e vagy sem, hanem azzal, hogy a szára belém állhat egy előreesésnél.

Az a bedugós, amit #9-es linkelt nagyon tetszene, de hova kell bedugni. Én arra tippelnék, hogy a kormánycsőbe, de nekem az zárt (a marokfogantyú vége a zárt).

2012. jún. 14. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!