Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 28-os vázba 26-os kerék...

Golf24 kérdése:

28-os vázba 26-os kerék (V-fék hátul) megoldható?

Figyelt kérdés
Van egy Trekking Cross biciklim,és néha szeretnék kicsit durvább terepre menni! Azon gondolkoztam hogy 26 os mounten bike kerekeket teszek bele a 28 as helyett ,viszont hátul V-fék van és félek nem működne a dolog!

2012. jún. 19. 18:08
 1/6 Dániel123 válasza:
nemlessz jó!Nézd a 28-as vázhoz csak 28-as kerék jó a V-fék csak ahoz a mérethez jó 26-oshoz nem mert kissebb aq kerék és nem lessz jó negfeljebb kontrásra tudod megcsin..
2012. jún. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát a kerék még bele is mehet de akkor mindenképpen tárcsaféket ajánlanék, kivéve ha olyan vázad van ami lehetővé teszi hogy 26 os kereket is felszerelhess benne v fékkel... +ba ilyen adaptert tudtommal nem lehet kapni, de egy ügyes lakatos mindent megold:P

amennyiben nem vagy lakatos akkor tárcsafék.

Vagy ruházz be egy másik bicóra szerintem mindenképpen megéri, nekem is van 1 munkába járós, meg egy sárdagasztós...

2012. jún. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alex Fly ***** válasza:
megoldható -de a v-fék felejtős. A 28-as kerék miért nem jó? Egyre jobban terjed az MTB-ken is, 29er néven...
2012. jún. 20. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Erről a kerékpárról van szó:


[link]


Azért kellene 26 os kerék mert az szélesebb , és terepre jobb lenne szerintem! Kár hogy hátra nem tudok tárcsaféket rekni,mert akkor gond nélkül megoldanám! igazából nem olyan régi a bringa, anyira szétbarmolni nem akarom! :) köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 20. 15:14
 5/6 anonim ***** válasza:

most így hirtelenjében nem vagyok benne biztos, lehet hülyeséget mondok, de a kerék szélessége a gumi és a felni szélességétől függ szerintem nem attól, hogy 26 os vagy 28 as... biztos gyártanak szélesebbet 28 asból is...

amúgy az a kelly szerintem úgy tökéletes ahogy van... én max a telóra költenék...

2012. jún. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
16:36-nál a pont. Terepre szélesebb, bütykösebb terepgumik -esetleg egy másik kerékszett. Ha mindenáron MTB-t akar, akkor meg miért nem jó a 29-es? Ugyanúgy 622 mm, mint a trekkingek 28-asa...
2012. jún. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!