Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha nincs első fék a régi...

Ha nincs első fék a régi biciklinken, akkor megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy régi fajta bicikli, amit tesómnak szeretnénk átalakítani, felújítani egy kicsit. Most néztem, hogy se az első, se a hátsó villán nincs olyan tartókonzol, amikre rátudnám csavarozni a fék két oldalát. Sőt! Még a ráf sem olyan, hogy a fékpofa ráilleszkedjen. Annyi keretünk meg nincs, hogy két új ráfot vegyünk...

Jelenleg hátsófék van, az kontrás, de tesóm azt nem szereti, mert nem esik kézre neki :)

Hogyan lehetne rátenni féket?

Vagy elég ha kontrafék van?

Nem büntet meg azért, mert nincs elsőfék?


2012. jún. 29. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
meg
2012. jún. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Két, egymástól függetlenül működtethető fékberendezés kell a bringára. És nem véletlenül. A kontrafék sem örökélet, és nem is 100%. Leesik/elszakad a lánc, és ott áll a tesó fék nélkül. Rosszabb esetben gurul. Még rosszabb esetben lejtőn, vagy piroson át egy kereszteződésbe.
2012. jún. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem, jobb ha kettő van...

..de valaki írhatná, hogy hogyan szereljem fel a féket!

Köszi!

2012. jún. 29. 13:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg régi a bicikli akkor lehet, hogy abroncsfék volt rajta. De igazából mindegy, a fékhez fel lehet hegeszteni tartókonzolt.
2012. jún. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Most gondolkozom, hogy egy patkófék hátha rámegy..

2012. jún. 29. 15:00
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem ez a fajta fék volt rajta... őket kéne megkérdezni, lehet-e hozzá fékkart kapni, kemény retró fílingje lenne :)

2012. jún. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
abroncsféket én biztosan nem tennék rá, az öregek azért félnek az első féktől, mert az abroncsfékkel előfordul, hogy indokolatlan erővel összeakad a gumival és a bicó katapultként kilő előre... ha a villán van felül egy lyuk a kerék fölött akkor az bizony patkófék, de azzal meg vigyázni kell, le kell mérni, hogy az a lyuk milyen messze van onnan ahol a fékpofának fognia kell, és akkorához valót kell vásárolni...
2012. jún. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Rendben, majd lemérem.

2012. jún. 30. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!