Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha ilyen 20-30km-t szeretnék...

Ha ilyen 20-30km-t szeretnék biciklizni, többnyire elég sima aszfalton, de néhol van apró köves út is, akkor melyik bicikli a jobb, a verseny kerékpár vagy valami túrabicikli?

Figyelt kérdés
számolni kell még emelkedőkkel,töltés tetején az úttal, néha egy kis sárral
2012. júl. 2. 21:25
 1/7 claidheamohmor ***** válasza:

Az "apró köves út" mit takar pontosan?


Tapasztalat: 700x28-as gumival is kínszenvedés tekerni homokos/sáros úton, vagy murván. Most 700x20-asom van, azzal meg szinte lehetetlen (vagy csak lusta vagyok). Kemény burkolatra való.

Ballonos gumikat tegyél fel. Országútiba a legszélesebbet, ami befér a vázba (és némi kapaszkodóminta sem árt-mondjuk félterep gumik). Vagy pedig trekking/cyclocross/MTB/29er/satöbbi bringát vegyél, amelyekbe szélesebb gumikat tudsz berakni.

2012. júl. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én országutizom, régi csepelem mindent kibír azzal már hegyekben is voltam:P vaterán találni rengeteget olcsó pénzért... 1 felnicsere és kész, van egy jó biciklid... Van egy másik országutim az pár nullával drágább volt, azt szigorúan aszfalton használom, de ne higgy azoknak akik azt mondják, hogy több defekt meg stb stb ez egy hülyeség...
2012. júl. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 claidheamohmor ***** válasza:

Defekt nincs több, fel kell fújni a gumit a gyárilag megadott üzemi nyomásra, és kész. Nekem is volt régi csepelem, három is, egy marathon sztár, meg két apolló. Ezek egyike sem igazi országúti, mindegyik az a fajta, amire ma azt mondjuk, " régi lasó kategóriás túrakerékpár".

Viszont belefér a 700x35-ös kerekem, míg az országútimba nem :)

2012. júl. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 claidheamohmor ***** válasza:
*lasó=alsó
2012. júl. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt, hogy országutizom nem is a csepelre értettem, csak hülyén fogalmaztam:P a másik gépem egy 2 éves bianchi:)

jó felnikkel simán bírják az országuti bicók is az apró köves utakat, csak rohadt kényelmetlen tud lenni. A töltés tetején lévő utat ilyen kitaposott ösvényesnek tudom elképzelni, minél vékonyabb a kerék tapasztalatom szerint annál könnyebben elvágódsz az ösvény széléhez érve.. Sárban is jobb a monti, mert a vékony kerék csúszhat, + a sár ilyen hülyén elfordíthatja a kormányt, mint a finom homok...

2012. júl. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát kicsit változott a helyzet, annyiban,hogy valahogy úgy kellene összehozni, hogy 50-50%ban fogom használni terepen és aszfalton... nem tudom milyen lenne a megfelelő
2012. júl. 3. 19:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Vegyél MTB az mindenhová jó , városban is simán odaverek vele akárkinek , mellé még királyul is néz ki. És ha szétnézel városban is a legtöbb embernek MTB-ja van , mert az mindenhol megállja a helyét. Országútit is simán lehagyhatsz vele , nem attól megy vki gyorsan mert 4-5 kg-mal könnyebb a biciklije meg kisebb a gördülési ellenállása a kerekének , hanem mert jó erőben van.
2012. aug. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!