Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Heti 3 (kb.45-90 km) biciklizé...

Heti 3 (kb.45-90 km) biciklizéshez vegyek kerékpáros ruhát?

Figyelt kérdés
16/F
2012. júl. 2. 22:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha akarsz, még könnyűbúvárruhát is vehetsz hozzá. Teljesen fakultatív. A betétes nadrágnak viszont van gyakorlati értelme is.
2012. júl. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A nadrág abszolút megéri még rövidebb távhoz is! A második a kesztyű, a többivel szerintem nem kell foglalkoznod egyelőre.
2012. júl. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A kesztyű tényleg jó találmány (erre egy 200 km-es túra után jöttem rá). Nekem spéci biciklis ruhából csak felsőm van, ennek kényelmesebb az anyaga biciklizéshez és vannak rajta hátul zsebek, ami elég praktikus. (Jó, van biciklis cipőm is, de az a patentpedál miatt kell.)
2012. júl. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha heti 3 szor biciklizel, összesen 45-90km et tehát egyszerre 15-30km-et akkor szerintem nem éri meg. De ha Heti 3x tekersz 45-90km-et akkor már igen. Ahogy említették előttem főleg a nadrág és a kesztyű
2012. júl. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mez is megéri és a nadrág is. Sokkal jobban szellőzik a kerékpáros mez! Teljesen más kerékpáros mezben tekerni, mint normál felsőben...
2012. júl. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen outizom, de a cicanadrágot soha semmi pénzért semmilyen körülmények között nem venném fel... a mez tényleg jó, nekem is van, az értelmesebbe tényleg tök jól szellőzik. kesztyű szerintem hosszútávon elengedhetetlen, cipő meg szerintem csak ha spd-d van amúgy jó bármilyen sportcipő.

A legfontosabb, sokan mellékesnek tartják, de forgalmasabb országúton életmentő lehet, az a biciklis szemüveg, mert ha akkor száll egy légy a szemedbe hátszéllel völgynek lefelé, miközben egy friss jogsis kamionos előz, akkor nagy valószínűséggel meghalsz...

2012. júl. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
én egy kb. 40-50 km-es túra után ruháztam be biciklis felsőbe, és főleg betétes nadrágba..és jobb. a zsebekbe pont befér egy plusz üveg víz, a betét miatt nem töri a nyereg a seggemet.
2012. júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Teljesen feleslegesnek találom a kerékpáros ruhát. Úgy napi 30-40km-t bringázok sima rövidnadrágban, pólóban sportcipőben. Részemről a bringázás lényege, a természet közelsége, a mozgás, hogy legyen alattam egy frankó bringa, amivel téphetek és élvezhetem a szabadságot! :)
2012. júl. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 claidheamohmor ***** válasza:

Attól függ mennyire izzadsz le. Amiket itt nagyrészt igaz, annyiban egészíteném ki, hogy ha intenzívebben tekersz, akkor érdemesebb kerékpáros mezt viselni. Vannak ezekből visszafogottabb darabok. A pamutpólót hamar átizzadod, és sokáig nem szárad ki. A biciklis póló meg hamar megszárad, elpárolog róla az izzadság. A nadrág a betét miatt lehet jó, hosszabb távon, városi pár kilométeres futkározáshoz talán nem olyan fontos. Biciklis nadrágból sem csak cicanadrág létezik, vannak utcai fazonúak is.

A kesztyű (nyáron) nem életfontosságú, de hidd el, meg lehet szokni annyira, hogy nélküle már fura lesz tekerni :)

Az spd-cipőt csak támogatni tudom. Hamar meg lehet szokni, aztán már sosem akarsz taposóval menni. (és többnyire lehet bennük sétálni is, ellentétben a look-kal)

A szemüveg - egy polarizált, uv-szűrős lencse nagyon tudja kímélni a szemet.

A csomagban szerepelhet esetleg egy kicsire összecsomagolható esőkabát is, de nem kötelező.


Az egész ruhatárból így nyárra a legkisebb beruházás néhány póló, az mindenképp megéri, meg egy pár ujjatlan kesztyű.

Egy normális nadrág már drágább, a leghúzósabb a cipő (+stopli és pedál) meg a szemüveg (mert abból meg nem veszünk ratyit a bolhapiacon).

2012. júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Majd ha egy darázs befigyel a polóba alá , rájössz , hogy kell a rendes ruházat .
2012. júl. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!