Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az első váltós biciklikre...

Az első váltós biciklikre lehet feltenni láncterelőt? (bocsi nem nagyon értek hozzá)

Figyelt kérdés

2012. júl. 12. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem lehet. A láncterelő egyetlen pozicióban lehet, ezért nem lehetne váltani. Láttam felszerelve váltósra is, de annak semmi értelme nem volt, mert váltani úgyse lehetett.
2012. júl. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem szeretnék kötözködni, de az első váltó már önmagában egy láncterelő.
2012. júl. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első: Nagyon tévedsz! Egy pozícióban áll az biztos, viszont váltani lehet, ezért van a jobb endurókon 2 sebesség.


[link]

[link]


Nem hiszem, hogy a Specialized mikor ezt kitalálta akkor erre nem gondolt volna. De hogy több példát említsek még:


[link]

[link]


A Nukeproof és a Rotwild sem véletlen alkalmaz ilyen bringákon két sebességes rendszert. Ja és a Cube sem véletlen tervezte így a Hanzz-ot.


Kérdező:


Háromsebességes első váltóhoz nem ajánlom. Sőt, így ha házilag tennéd rá még kettőhöz is alig. Bár a képeken is ilyen rendszer van. Most ha tudnám mi a neve annak a kis dolognak amire gondolok akkor tudnék segíteni. A dolog lényege, hogy csak az, fel van fogatva a vázra a hajtás előtt pár centivel és azon keresztül megy a lánc.


[link]


Ezen a képen látod azt a kis megtörést a láncban alul. Én arra gondoltam ami ezt megfeszíti ott. A nevét nem tudom sajna.

2012. júl. 13. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3: egy kis izé ami feszíti a láncot... mi is lehet a neve? Mondjuk nevezzük el láncfeszítőnek :)


[link]

2012. júl. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget !
2012. júl. 13. 20:02
 6/7 anonim ***** válasza:
4. Igen, tudom. Csak ha láncfeszítőt írsz akkor általában arra gondolnak, amit a hajtáshoz teszel fel és nem a vázra amire én gondoltam. :)
2012. júl. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A "kis dologról" egy kis hazai írás: [link]

Szerintem vegyél egy erősebb feszítésű hátsóváltót (új shadowos shimanok, sram x5-7-9 és felette) persze, ha ragaszkodsz a háromtányérhoz elöl.

2012. júl. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!