Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpárt szeretnék venni, de...

Curse000 kérdése:

Kerékpárt szeretnék venni, de nem tudom, melyik méret a számomra legmegfelelőbb.161 cm alacsony nő vagyok és kezdő keréppáros. Van esetleg méretbeli különbség ffi és női vázas 26" kerékpár között? Illetve mi lenne számomra a legideálisabb bicaj?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam egy 26" kerékméretű ffi vázas bringát (MTB), de azzal az volt a bajom, hogy csak a lábujjhegyem ért le a földre a nyeregből, pedig az ülés a legalacsonyabbra volt állítva.

#vásárlás #női vázas #keréppár méret
2012. júl. 19. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
milyen távon szeretnéd használni, milyen terepviszonyokon, milyen rendszerességgel?
2012. júl. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet méricskélni és táblázatokat böngészni, de én azt javaslom, hogy menj el egy boltba ahol többféle méretű bringa van és próbáld végig melyik számodra a kényelmes. Egyébként ha nem ér le a lábad az még nem jelenti, hogy nem a te méreted, azt szokták mondani, hogy a nyeregben ülve az alsó pedálállásban a lábnak majdnem teljesen nyújtva kell lennie, ez pedig azt jelenti, hogy nem is igen érhet le a lábad teli talppal. De a bringa könnyű, úgyhogy el lehet dönteni az egyik oldalra lábletevéskor :)
2012. júl. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddig válaszokat.

Kirándulásra használnám, s többnyire kerékpár úron (ahol van), pl. Budapest-Szemtendre, Visegrád.

Mivel kezdő, rutintalan bicajos vagyok, ezért fontos számomra, hogy leérjen a lábam, biztonságot adva, míg rutint nem szerzek. (Tudom, a legjobb választás a pótkerekes 16" kerékpár lenne :D )

2012. júl. 20. 10:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért gondold át ezt a dolgot, hogy a fenébe akarod a pedált úgy tekerni, hogy a lábad közben leér a földig? Ebből teljesen hatékonytalan és kényelmetlen tekerés lesz csak, hamarosan utálni fogod a biciklidet. Normál esetben a nyeregből nem szabad leérnie a lábadnak, max. kifeszítve, előrenyújtott lábfejjel. Olyan bringát válassz inkább, amiről picit oldalra dőlve leér a lábad.


De egyébként testmagassághoz szabott vázméretek vannak adott kerékméret mellett is, úgyhogy tényleg menj el egy boltba, és ott próbálj ki egy olyat, ami pont a testmagasságodhoz való.

2012. júl. 22. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!