Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Heti 3-4 alkalommal biciklizek...

Heti 3-4 alkalommal biciklizek 15km/h sebességgel kb egy órát. Hány hét alatt látszik valamiféle eredmény? Feszesebb popsi, vékonyabb combok?

Figyelt kérdés

2012. júl. 21. 12:32
 1/10 Zakathol ***** válasza:
A táplálkozásodtól függ.
2012. júl. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy megfelelően táplálkozom... kb?
2012. júl. 21. 12:35
 3/10 anonim ***** válasza:

én úgy gondolom 1 hónap ha a kaját tartod, de ezt nem lehet kiszámolni mert sokminden közre játszik genetika,kalória fogyasztás, étrend van-e, milyen pörgősen csinálod stb...


de úgy 1 hó szerintem reális..a lényeg kitartó legyél mert okés hogy kezdetben jön valami eredmény utána meg mondjuk már nem jelentkezik semmi akkor is csak a cél lebegjen előtted na ezzel azt akartam mondani kitartás, akarat,erő ez az ami kell neked!

2012. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha eégszségesen étkezel akkor 3-4 hét után már lesz egy kis eredmény. De a sportokat nem lehet elkapkodni.
2012. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Zakathol ***** válasza:

Ráadásul nem mindegy, hogy honnan indulsz ki... 30+kg felesleggel, vagy csak egy párral... 1-2 hónap alatt kevés felesleggel és jól beállított étrenddel nagyon sokat el lehet érni.

De a "tegyük fel, hogy megfelelő" baromira nem elég ám, pláne ha csak kevés felesleged van... Minél kevesebb a felesleg, annál pontosabb és precízebb étrend kell.

2012. júl. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
attol függ hogy fogyózol vagy nem!!!!!!!!!!!!!!!
2012. júl. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Brain Storming ***** válasza:
15 km/h-val semmilyent - az egy nyúlfarknyival több, mint az elesés határa. Minimum 25 km/h-tól várhatsz bármiféle eredményt. Sokkal érdemesebb hetente 3-4 alkalommal 15-20 percet kocogni. Az többet ér. Kerékpárral megtéveszthet a sebesség, de nem a sebesség fogyaszt, hanem az erőfeszítés.
2012. júl. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Brain Storming ***** válasza:

Cooper (aki a hőn szeretett Cooper-tesztet v. felmérést kitalálta!:) is azt írta, h 24-25 km/h alatt semmiféle edzőhatással nem érdemes számolni, 32 km/h fölött pedig már kifejezetten a sportolók ajánlja a fő átlagokat (versenyzők számára persze az aerob kapacitás növelésére, vagy a regenerálódásra, mivelhogy náluk az a tempó már nem fejt ki eddzőhatást).


Ergo: 24-25 km/h alatt - ez olyan 2:30-2:20 közötti km-eket jelent - nem érdemes tekerni, még fogyasztó célzattal sem. Csak akkor, ha evés helyett mégy el tekerni. ):o)

2012. júl. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Hát nem akarlak elkeseríteni, de....

Mondjuk nem tudom, hogy fogyni, vagy csak izmosodni szeretnél, de nekem a heti 3x1 óra, az bár a semminél jóval több, szerintem nem hoz látványos eredményt. Mondjuk hogyha előtte SEMMIT nem mozogtál, akkor azért lehet, hogy látszik majd valami, mert az anyagcseréd is rendbejön... De mondjuk én bicajjal járok általában, ami úgy ha keveset mászkálok akkor is kb duplaannyi, mint amennyit te bicajozol, ráadásul hegynek felfelé kell hazatekernem és én nem látom, hogy bármiféle változás történt volna a testemen. Azt hozzá kell tennem, hogy nincs rajtam súlyfelesleg... Szerintem a combot nem vékonyítja a bicajozás, inkább ellenkezőleg, mert ahogy az izmok fejlődnek csak vastagabb lesz, helyileg meg nem lehet fogyni, tehát ha mindenhonnan fogysz, vagy nyújtasz combra, attól vékonyodik, a biciklizéstől vagy nincs változás, vagy vastagabb lesz. Legalábbis nekem elég határozott combjaim vannak (kb túl izmosak) a vékony alkatom ellenére is, ha a bicajozástól vékonyodna azt már rég észrevettem volna...

2012. júl. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
hagy a biciklizést inkább fussál!!!!
2012. júl. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!