Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egyenetlen külső gumi, mitől?

Mr president kérdése:

Egyenetlen külső gumi, mitől?

Figyelt kérdés
Sziasztok!A következő problémával kerültem szembe: bringám mind a két kereke teljesen új, centírozott, teljesen új külső, belső gumikkal. Defekt szerelés után összeraktam, azóta a külső gumi üt. A felni továbbra is szépen fut, de a gumi egyenetlenül fexik rajta és ettől szitál a bicikli hátulja. 1000 x szétszedtem, felniszalagot igazgattam, kis nyomáson igazgattam a külsőt, stb, de akkor sem áll normálisan a keréken. Tippek, ötletek?

2012. júl. 22. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs megcsavarodva a belső?
2012. júl. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért mert feszül nagyon a külső a felnin,Felrakáskor be kell szappanozni és a pumpálásnál a helyére fog ugrani.
2012. júl. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Oldalirányba vagy merőlegesen egyenetlen? Gondolom, a szelepet rendesen tartottad, amikor visszatetted a külsőt, és nem ott van rajta pukli...
2012. júl. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A belső csavarodásban esetleg lehet valami, de arra még mindig csak az oldal irányú ütést tudom elképzelni.Elméletileg be kell hintőporozni, ezt viszont még nem tudtam kipróbálni, mert a szerelésben leamortizáltam a leszedőket.A szappanozásról még nem is hallottam, de a fel-le irányú ütést el tudom képzelni, hogy az okozza. A szelep rendben van, azzal nincs gond. Igazán köszönöm a hozzászólásokat, beszerzem az új szerszámokat és kipróbálom ezeket is!
2012. júl. 22. 20:50
 5/6 -Fremen- ***** válasza:
Centírozásnál ha rajta hagyták a gumit egy adott állapotban, úgy egyensúlyozták ki. Amikor te leveszed ez eleve nem egyenletes gumit, és felrakod másképp a biciklidre, akkor már semmit nem ér a centírozás. Neked kellene addig forgatni a külsőt, amíg nem üt az egész kerék. Függ attól is, hogy hogy van kopva, van-e defektgátló a belsején, stb...
2012. júl. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nos a probléma azóta megoldásra került egy szerelő által, aki a két kereket kb. 2 perc alatt "javította" meg. Szóval én csak 4 bar nyomásig fújtam fel, ennek a guminak pedig 7 bar az üzemi nyomása. Mivel nem fújtam fel teljesen, így nem ugrottak a helyükre a felniben a gumiköpenyek.
2012. júl. 24. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!