Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen bicikligumit vegyek?

Dawe96 kérdése:

Milyen bicikligumit vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Legyen szives,valaki hozzáértő ajánljon nekem valami jó defekttűrő gumit!

A bringa még nincs 2 hónapos,de már a 2. defektet kaptam,új gumival. A foltozás nem az igazi,mert egy idő után megint lesz valami baja. Inkább köves úton használom, múltkor tüske ment bele,és rögtön leengedett. Megjegyzem az eladó azt mondta (ahonnan a bringa van) hogy ez a gumi mindent kibír,defektgátló van benne.Hát látszik...

Ha valaki tudna mondani nem horribilis összegért előre és hátra gumit( külsőt és belsőt egyaránt ) azt nagyon megköszönném! Itt kérek tanácsot,itt talán hamarabb kapok elfogadható választ,és tudok normális gumit venni, ami egy kis tüske után nem enged le,nem kap defektet,mert már kissé idegesít!Örülnék,ha nem kellene 2 hetente új gumit vennem! :)

Köszönöm!



2012. máj. 23. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha tüske megy bele, akkor nem szokott azonnal leengedni. Nem lehet, hogy felütéses defekt?
2012. máj. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tüske,de kivettük,mert azt hittük haverommal hogy bogár,és lement róla,és azonnal elkezdett engedni..hazáig épphogy kibírta.
2012. máj. 24. 18:35
 3/14 anonim ***** válasza:

Az hogy bringa elég tág fogalom!

Milyen fajta?

Milyen méret?

Mennyi az a nem horribilis összeg?

Létezik többféle megoldás defekt ellen, vannak a külső gumiba belülről beragasztható csíkok, ilyen-olyan sprék is.

Ha a külsőből kivett tüske egy darabja benn marad, akkor a következő belsődet is kiszúrhatja (nem feltétlen azonnal)!

2012. máj. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 claidheamohmor ***** válasza:

A beragasztható kevlárszalagoknál el kell dönteni, megéri-e (elég drágák). Elvileg át lehet rakni gumicserekor a régiből az újba, de nem biztos. Defektvédelemmel ellátott külsőket hat-hétezer forinttól lehet venni. Vagy feltöltheted a szelepen keresztül defektvédő folyadékkal. A defektvédő folyadék lényege, hogy kilyukadás esetén eltömíti a rést. Pumpa mindig legyen nálad :)

Fura, hogy ilyen gyakran kapsz defektet, nekem évente van 1-2, ilyenkor még a helyszínen beteszem a tartalék belsőt, és otthon foltozom a lyukasat, ami aztán a tartalék lesz. Fontos, hogy a guminyomás mindig az oldalfalon feltüntetett gyári értékek között legyen! Így nem kapsz felütéses defektet, és nem sérül az állandó nagyfokú alakváltozástól a szövetváz sem.

2012. máj. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 claidheamohmor ***** válasza:
Ja, igen, igaza van az előttem szólónak, defekt esetén mindig át kell nézni a külső gumit, belülről is, hogy nem maradt-e benne a defektet okozó tárgy, vagy annak egy darabja.
2012. máj. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Bringa: Kross Hexagon X3 és M-es méret.igen átnézem a belsőt is külsőt is defekt után.hát úgy kellene,hogy a két külső és belső ne legyen több 10ezernél:) viszont érdekelne ez a defektvédő folyadék vagy mi is a pontos megnevezése:)

Utolsó,még ebben segítenél?köszönöm:)

2012. máj. 27. 22:11
 7/14 A kérdező kommentje:
közben utánaolvastam.már csak az érdekelne,mennyiért érdemes megvenni?az 5000ft-os ár jó, vagy van olcsóbb is?:)
2012. máj. 27. 22:20
 8/14 anonim ***** válasza:

A gyári gumid most nagyon le van értékelve (persze lehet azért, mert tényleg nem a legsikerültebb:

[link]

2012. máj. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 claidheamohmor ***** válasza:

Slide, OKO, Motip, itt [link] ezek vannak, de itt láthatod a defektgátló szalagokat is, meg ilyesmiket, tájékoztató jelleggel.

a defektgátló folyadék nem véd magától a defekttől, viszont eltömíti a lyukat, így nem kell szétszerelni a kereket ragasztáshoz. A defektet okozó tárgyat persze itt is el kell távolítani, és a nyomásvesztés miatt pumpa mindig legyen nálad :)

2012. máj. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 claidheamohmor ***** válasza:
Belsőket már 6-800 forintért veszel, gumikat is lehet 1500-tól a bicikliboltokban. Az ebikeon nézem az árakat, csak úgy viszonyításképpen, az a tapasztalat egyébként, hogy itt a mi városunkban a legtöbb boltban többnyire pár(száz) forinttal minden drágább (a szállítási költségek miatt is feltehetőleg, de persze itt meg nincs a postázási költség, meg megnézhetem élőben, nem csak fotón). Szóval a lista elején a legolcsóbb Kendák vannak, ezeket nem szeretem, mert elég szűkek, és marha nehéz őket leszedni meg feltenni, még acél gumileszedővel is (és közben könnyű kilyukasztani a belsőt, meg összekarcolni a felnit).
2012. máj. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!