Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Balatonkerülés bicajjal, ti...

Balatonkerülés bicajjal, ti hogy csináltátok? Egy hétvégénk van rá, péntek délután indulnánk és vasárnap délután jönnénk.

Figyelt kérdés

Hol szálltatok meg? Ahol elfáradtatok, vagy előre lefoglaltátok? Kempingben? Ahhoz nem kell nagyon sok cuccot cipelni?:) Amúgy Pestről kocsival megyünk.

Bármi egyéb hasznos info jöhet :)

(4 éve egyszer már megkerültem, de akkor adott volt a szállás, plusz lenn voltunk 2 hétig, így erre egy napot fordítottunk, de most kicsit más ugyebár a helyzet)



2012. júl. 24. 15:36
 1/2 kovpet ***** válasza:

Egyik haverom sátrazott (nem volt autós kísérete).

A másik egy nap alatt kerülte meg :)

Egy harmadik meg (ők sokan voltak) lefoglalták előre a szállást, azt hiszem 2 éjszakára is. Ők fiatalabbak egyébként és osztállyal (vagy csapattal?) mentek.

Mást nem ismerek, aki kerülgeti a Balcsit, de ebből nekem az jön le, hogy így is lehet meg úgy is :)

2012. júl. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Én tegnap jöttem meg a kétnapos körútról. Nem vagyok már fiatal és nem is igazán sportolok, úgyhogy nagyon büszke vagyok rá, hogy megcsináltam. Almádiból indultunk reggel 7:30-kor és kb 14 órakor álltunk meg először Szigliget előtt egy buszmegállóban. Hát elfáradtam rendesen. A kerékpárút felmegy Badacsonyba illetve le Szigligetre, de azt gondoltuk, hogy a műúton nincsenek akkora szintkülönbségek. Innentől aztán már többször kellett megállnunk, erősen sütött a nap is, szóval elég kemény volt. Végül is este 9 körül értük el a Napsugár Kempinget Fonyódnál. Sajnos csak négy személyes faházak vannak és 11eFt egy éjszaka egy faház. Hulla voltam, még a vonatok zaja sem zavart éjszaka. A másodig nap sokkal kellemesebben telt el. Egész Balatonvilágosig teljesen vízszintes út, nagyon szép kilátás a tóról. Közvetlen víz mellett, üdülők mellett visz az út. Árnyékos részek de nem volt igazán nagy napsütés sem. Világostól aztán sokat kell hegyre menni egészen Fűzfőig. Meleg is volt, de ennek ellenére nem fáradtam el annyira, mint előző nap. Néhány tanács a tapasztalatokból:

 Északi résszel kell kezdeni, mert az a nehezebb. A kétnapos túrához érdemes az út nagyobbik felét megtenni, de legalább ráfordulni a déli partra.

 Nem volt sapkám, de kell valami jó vékonyanyagú, és ez igaz a pólóra, nadrágra is.

 Rengeteg víz. Nem ettünk túl sokat de enni is kell. Elöl jó szolgálatot tehet egy kosár, így út közben is lehet enni-inni.

 Csak minimális cucc kell és nagyon jól fel kell kötni, mert sok helyen nagyon rázkódik a bicaj.

 Helyenként az utak nagyon rossz állapotban vannak. A táblázás sem mindenhól egyértelműek. Segítenek az útra festett fehér-sárga nyilak.

Remélem tudtam segíteni. Jó bringázást!

2012. aug. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!