Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit lehet tenni azért, hogy a...

Mit lehet tenni azért, hogy a lépcsőház elé kerékpártárolót létesítsenek?

Figyelt kérdés

Önkormányzatnál, vagy valahol lehet ilyet igényelni? Nem egy bicikli szokott kint éjszakázni az utcán a környékünkön. A lépcsőházban ugye nem lehet, a pincébe sokszor nem fér, a lakásba pl, ha fel is cipelném a 4.re (ami esélytelen), nem is férne sehova. Önkormányzatnak, köztereseknek, valakinek írnék, ha aláírást kellene gyűjteni a környéken, szerintem az se lenne baj, hiszen mint írtam, sok a biciklis erre. Csak kérdés, hogy ki az illetékes, illetve van-e értelme ennek?

Köszönöm a válaszokat!


(Debrecen)



2012. aug. 26. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Lépcsőházban nincs babakocsitároló nevű helység? Sokan oda rakják.
2012. aug. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs. A lépcsőházunkban lenne hely, de ugye a mostani tűz-baleset-katasztrófa-akármivédelmi szabályok miatt egy virágcserepet nem rakhatok ki, különben megbüntetnek.... A pince még hagyján, csak az a baj, hogy párom, és sokszor én is, korán indulunk, és késő éjszaka érünk haza, van, hogy éjfél után.. Olyankor már az embernek kedve sincs sehova cipelni a bicikliket, meg ha akkor kezdünk el zajolni, az nem tetszik a lakóknak.... Bár a múltkor a szomszéd vénasszony megmondta, hogy én vonzom oda a tolvajokat azzal, hogy kint hagyom a biciklit az utcán..
2012. aug. 26. 20:28
 3/6 anonim ***** válasza:

pedig tényleg nem jó kinthagyni. de passz, hogy kinek kéne szólni. aláírások esetleg, és önkormányzat?


én is laktam egy ideig Debrecenben, szintén a negyediken, lift nem volt, csak lépcső, bicaj a lenti tárolóban. így is fel kellett cipelni pár lépcsőn, és így is nyavalyogtak a szomszédok, hogy állítólag mikor viszem fel, nyomot hagy a falon...


de azok ilyen hülye szomszédok voltak, az is baj volt, hogy napoztam a hátsó, közös kertben, mert "letaposom a füvet". amit senki nem ápolt, és egy éve már ott laktam, mire eszébe jutott valakinek belekötni...meg kint leskelődtek, ha valaki ment a lépcsőházban.

2012. aug. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen kerékpártárolóra gondolsz? Egy vascsőre, amihez odalakatolod a biciklit, vagy valami zárható fedett helyre?

Ki kapna kulcsot?

Társasházban laksz? Mert akkor vagy van telek a házhoz, arra a ház kérhet építési engedélyt és saját pénzből megcsinálhatja.(Keresd a közös képviselőt!)

Ha nincs telek, az önkormányzat a saját területén legfeljebb olyat csinál, ha csinál, ami nyilvános.

Ha sok a biciklis, álljatok össze egy páran és béreljetek egy garázst!

2012. aug. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Vascsőszerű dologra gondoltam, ami nyilvános. Költségekbe nem akarok verni senkit, ráadásul albérletben élek, valószínűleg itt már nem sokáig, ezért nekem sem biztos, hogy megérné a befektetés.

Olyan korlátra, vagy nemtudommire gondoltam, amihez odalakatolhatom a kerékpárt, de nem kulcsos-névreszóló, saját, akármi... Az utcán lenne. Csak itt közel s távol nincs ilyen... Egy viszonylag kisebb mellékutcáról van szó, nem túl nagy forgalommal, szerencsére, csak ugye ide pont ezért "fejlesztés" sem kell.

2012. szept. 1. 00:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Esélytelen vállalkozás.
2012. szept. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!