Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen külső gumit ajánlanátok...

Milyen külső gumit ajánlanátok a bringámra, ami könnyen felveszi a harcot a tüskékkel?

Figyelt kérdés
Sajnos mindenapos dologgá vált nekem a defektjavítás a fákról lehulló tüskék miatt.Teljesen mindegy hol megyek,mindíg belefúródik ez a "kerékgyilkos"tüske a külső gumiba.Nektek is okoz ez bosszúságot?Lehet kapni nagyon vastag külső gumit bicajra?

#gumi #pumpa #TÜSKE
2012. aug. 28. 21:36
 1/5 valaki a tömegből válasza:
esetleg valami olyant aminek baromi nagy bordái vannak, vagy esetleg amibe acéldrótok vannak beépítve.
2012. aug. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A baromi nagy borda nem sokat ér, ha a bordák közé megy a tüske :)


Lehet kapni többféle defektvédelemmel ellátott külsőt, általában vastagított gumiréteg, vagy a drágább modelleknél kevlárszövet látja el a pajzs szerepét. Nekem kevláros van (Schwalbe Big Apple) a hátsón, és amióta megvan, tüske nem ment bele (fémszilánk igen, az ellen nem véd). További lehetőség a külső és a belső közé helyezhető, hasonló szerepet betöltő gumiszalag, illetve a belsőbe tölthető defektmentesítő trutyi (Slime). Tapasztalatom szerint egyik megoldás sem 100%-os, de az eddigi havi kb. 5 helyett néhány havonta kell csak defektet javítanom, nekem ennyit megér :)

2012. aug. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
külsőt nem ajánlok rá, minden külsőn átmegy a tüske, de árulnak ilyen defekt mentesítő folyadékokat, melyeket a belsőbe kell tölteni, és mikor defektet kapsz, akkor magától betömi a lyukat.
2012. aug. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A defektmentesítő folyadékról már hallottam,de láttam már a minap nagyon vastag külső gumit is egy üzletben.Belső acélszalag van beleépítve,de sajnos elég drága.Minden méretben lehet kapni/rendelni.
2012. aug. 30. 11:30
 5/5 -Fremen- ***** válasza:

Kifejezetten szúrásgátlós külsőt keress, sima montira van vastagított menetfalú + defektgátlóval töltött belső.


Viszont eléggé elkeserítő, amikor már akkorák a tüskék, hogy a defektgátló sem csinál semmit, ezért ajánlom inkább az erősített külsőt.

A probléma ugye pont az, hogy a mintázat között nagyon vékony réteg van, és nyilván ha ott találja el (mert ott találja el a mocsok!) akkor könnyebb dolga van, viszont terepen nem használhatsz aszfaltgumit.

Ha nem hegyekben jársz, csak kisebb erdős részen (nem lejtőzöl) akkor vannak olyan gumik hozzá, amik középen sűrűbb vastagabb mintázattal rendelkeznek és jobban bírják a kopást, míg szélen vannak kapaszkodó karmaik jó kanyarodáshoz.

Szerintem egy jó külső hatásosabb mint folyamatosan töltögetni a belsőbe a folyadékot.

2012. szept. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!