Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan tudom levenni a középte...

Hogyan tudom levenni a középtengelyt és "társit"? Ki akarom cserélni az egész középtengyelyt csak nem tudom levenni kilazitani se, hogyan vegyem le?

Figyelt kérdés

Van egy Dunlop biciklim, eslő hátstó teleszkóp-os.

Használtan vettem de nagyon jó állapotban volt és van, új utra való gumik, új fékek, új pedák és karok, új huzalok.

Ahogy jöttem vele haza ahonnan vettem (7km) kezdtem érezni, hogy billeg az elős fogaskerekes rész, pedál, fogaskerekek.

Ha ki akarom venni a középtengelyt akkor mit vegyek le?



#bicikli #javítás #pedál #Középtengyely
2012. aug. 29. 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha négyszögtengelyes,akkor kell hozzá egy odaillő hajtókarlehúzó.Bal oldalt van az állítható csésze,jobb oldalt pedig a fix. Ezt nem kell bántani,elég kilazítani az állítható (bal oldali ) csészét . Miután leszedted a hajtókarokat a tengelyről,lelazítod akár egy kalapács,csavarhúzó segítségével azt a kerek gyűrűt, ami a csészére van tekerve,majd egy odaillő villáskulcs vagy egy megfelelő kónuszkulccsal kitekered a csészét. Ezek után kijön az egész mindenség.
2012. aug. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
és ha már kiszeded érdemesebb helyette egy jó minôségû monoblokkot vásárolni ( shimano, bike positive).
2012. aug. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!