Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 4 hét alatt fel lehet készülni...

4 hét alatt fel lehet készülni egy 134 km-es országúti maratonra? Mik a tanácsaitok?

Figyelt kérdés

Konkrétan a II. CUBE Tisza Tó Maratonról van szó, végig sík az egész, tehát emelkedőkkel nem számolok. már kb. 1 hete van meg az országútim, a különféle technikai kiegészítők, és egyebek folyton érkeznek, pl.:kerékpáros mez, nadrág, kulacs, kesztyű, és egyéb termék, ami azért kellene egy ekkora távhoz, illetve versenyhez. Persze nem csak erre az alkalomra veszem ezeket, szeretnék komolyabban elkezdeni kerékpározni, valószínűleg a szegedi egyesületnél. Eddig napi km 20-30 km-t tekertem terepen MTB-al, tehát egy kis edzettségem van. Mostanában igyekszem növelni a távokat, és egy olyan 30-35-ös átlagot tekerni, bár remélem azért, hogy mezőnyben tekerni "könnyebb". Most szombaton letekerem 1x a távot, elutazok a Tisza Tó-hoz, hogy azért ne érjen meglepetés, és rájöjjek, vajon bírni fogom-e. Pedál-t, és Cipőt még sajnos nem sikerült szereznem, de remélem addigra lesz. 16 éves srác vagyok, ahogy nézelődtem, szinte biztos vagyok benne, hogy a legfiatalabb lennék ezen a távon. Milyen tanácsotok van, esetleg mit érdemes beszereznem még? A Kerékpárom egy: Merida Road Race Lite 901-com (2012-es model)


[link]


Előre is mindenkinek köszönöm.



2012. aug. 30. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Mezőnyben valóban könnyebb tekerni. Síkon a legjobb átlagom egyedül 33km/h, míg mezőnyben mentem 40+ -t is! Mi is megyünk erre a versenyre, és nálunk vannak nálad fiatalabbak is. Nyugi!
2012. aug. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ott találkozunk! :)
2012. aug. 30. 21:34
 3/4 A kérdező kommentje:
Esetleg Ti valamilyen egyesület vagytok? Esetleg valami tanácsod van, h egyedül mégis hogy "edzhetnék"?
2012. aug. 30. 21:37
 4/4 Krisz85 ***** válasza:

Mit értesz érdemben alatt? hogy teljesíted-e?! igen,?!hogy meghallsz-e majd, esetleg az éllel tudsz menni? semmiképp sem, ehhez évek kellenek edzővel, egyébként sok múlik a megfelelő kajáláson is óránként azért én magamba tömnék a helyedben úgy 60 g szénhidrátot ilyen olyan formában, zselé, izotónia stb, és előző napokban kéne egy kis szénhidrát töltés is, tehát ne fogd vissza a spagettit.


Pótbelsők, nyeregtáska, szerszámkészlet nem ártana, ha meg komolyabban akarod csinálni akkor edző és pulzusmérő sem árt, aztán ha jön a rossz idő akkor őszi és téli ruházat is. A profik egészen addig kinn tekernek amig nincs hó meg lefagyott aszfalt / elvetemültek még akkor is tekernek/. nem fehér embernek való sport az biztos, ezért sem vagyunk olyan sokan :D

2012. szept. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!