Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Maratonra mennyi idő alatt...

Maratonra mennyi idő alatt lehet felkészülni, ha még eddig sosem futottam?

Figyelt kérdés
Október 2-án lesz a maraton...én még nem futottam pár száz méternél többet soha...3 hó alatt belejöhetek?
2011. jún. 30. 16:54
 1/5 kanóc ***** válasza:
100%
Minimum két évet szoktak javasolni a sérülésmentes felkészüléshez.
2011. jún. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 WBTBWB ***** válasza:
82%
Egy maraton lefutása nem úgy van, hogy megnézem, mikor van a verseny, elmegyek rá, aztán lefutom, és én leszek a király. Nem. Ez évek kemény munkája. Neked először (ha tényleg ennyi az állóképességed, hogy pár száz méter tudsz futni), sétával kell kezdened, és a pulzustartományokat belőni. Mindezek előtt egy futócipő beszerzése. www.edzesonline.hu Itt nézegess kezdő maratoni edzésterveket, de először inkább az 5km-es, utána 10km-es, majd félmaratoni és maratoni edzéstervek sikeres teljesítését javaslom. Egyébként meg nem kötelező ragaszkodni a Budapest Maratonhoz, a környező nagyobb városokban sokkal színvonalasabb és jobb maratonokat lehet futni (Bécs, Firenze, Kassa)
2011. jún. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, pontosan ilyen válaszra volt szükségem. Igazából barátnőm indul és mondta, hogy menjek el vele...hát gondoltam esetleg én is indulnék...de belátom, elég nagy fába vágtam volna a fejszém...Azért megpróbálok edzeni rá, mint egy cél fog a szemem előtt lebegni, aztán ha nem leszek rá képes nem indulok...

A verseny amúgy Kassán lesz...

2011. jún. 30. 22:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak rendezni ugyanazon napokon félmaraton (20km), kismaraton (10km) és kisebb távú versenyeket is általában. Ha van ilyen jelentkezz arra, ha akarsz menni. 10km-re addig kényelmesen fellehet készülni.
2011. jún. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm:))
2011. júl. 1. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!