Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit érdemes nézni a biciklin...

Mit érdemes nézni a biciklin ha terepre használnám és túlsúlyos vagyok?

Figyelt kérdés

Szóval venni akrok egy bicajt, mert a mostanit terepre nem akarom használni a gumik miatt, meg a fék se jó rajta... Viszont eléggé túlsúlyos vagyok olyan 90kg 18 éves fiú vagyok és 184 cm. Nem durva terepre kell gondolni, csak mondjuk kavicsos utak, vagy lejtős ösvények, földutak. Tehát ugrabugrálni meg kemény terepen menni nem szándékozom.

Mire kell figyelni ilen esetben? Mármint teleszkóp, gumik, felni, fékek, hajtókar...?


2012. aug. 30. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:

A váz masszív legyen, a hegesztések bírják a köveket. Első teleszkóp 8cm+, hátsó csak ha sok pénz van rá (az olcsók nagyon gagyik és nehezek is)

Fékből földútra jó egy sima V-fék is.

2012. aug. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Krisz85 ***** válasza:

NEm árt ha nem egy durván kikönnyített vázon és kerékszetten tekersz amig le nem fogsz, jobb a túlépített váz pl:


Merida TFS Trail - keress rá googleben a képén látod hogy a felsőcső és a nyeregcsőnél merevitések vannak benne, a konának az alu vázai is elég masszívak, a másik peidg a kerékszettekben ha lehet ipari csapágyak legyenek, jobban fogják bírni a túlsúlyod. kb ennyi, a többit már elmondták előttem.

2012. aug. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a pedál mind 1? oké hogy ne műanyag legyen de pl hajtókar nem törik el vagy a pedál letörik ... nekem tényleg ez a rémálmom:D
2012. aug. 30. 22:22
 4/7 anonim ***** válasza:
bármilyen mtb megfelel, mivel úgyis hamar kifulladsz, így nagyon nem fogod megterhelni.
2012. aug. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Krisz85 ***** válasza:
minél inkább ki van könnyítve annál nagyobb az esély hogy a túlsúlyod miatt letörik de ahhoz ugratnod kell vagy gyári hibás kell legyen a hajtókar, vegyél egy alap shimano vagy deore hajtókart és kész, vidd szervízbe rendszeresen, akkor nem lesz ilyen gond, amúgy bármilyen fém pedál jó, meg spd is, a sok bringázástól pedig úgyis le fogsz fogyni és nem lesz ilyen gondod nekem elhiheted.
2012. aug. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Attól, hogy most nem terepen tekerek attól még bírok 40-50 km-et tekerni úgyhogy egyhaar nem fulladok ki. Tehát akkor nem kell semmi spéci cuccot venni rá csak lényeg, hogy karban legyen tartva és ne a leg rosszab minőség legyen.
2012. aug. 31. 07:01
 7/7 anonim ***** válasza:
A hajtókart később is lecserélheted egy ultramerevre de az kb 60 ezer. Pedálból mindenképp alumínium legyen vagy spd. Semmiképp se műanyag. A fékek is fontosak ha a tömegből indulunk ki, mert azért ha megindulsz egy lejtőn és hamarabb kell fékezni a vártnál, akkor ez fontos. Amúgy mennyit szánsz a bringára?
2012. szept. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!