Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha csak úgy edzek kerékpárra...

Linkoln kérdése:

Ha csak úgy edzek kerékpárra hogy max pulzus 95+%ával,90-95%ával,85-90%ával, naponként váltakozva az elég komoly sebesség növelésre?

Figyelt kérdés

20-40kilómétert szeretném egyedül gyorsabban megtenni.

értelem szerűen nem egyben tekerek végig mondjuk 95%os pulzussal hanem 4 perceket, 5-6szor, stb. De ez mellé nem kell másféle edzés?


2012. szept. 8. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
hát szerintem ha minden nap ezt csinálod, pihenő nap nélkül, azzal max kicsinálod a szívedet...
2012. szept. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akad pihenőnap is.

A szív az erős, azt nem lehet csak úgy kicsinálni.

2012. szept. 9. 13:32
 3/5 -a- ***** válasza:

Üdv!

[link]


[link]


nem tudom, hogy ezekben a cikkekben jól írják-e a 70-80%-os tartomány kiszámolását, mert az nálam nem tűnt túl megerőltetőnek.

2012. szept. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Aki így edz mint a cikkekben az ne készüljön semmi komolyra.

A mozgást biztosítja amit tudunk hogy fontos, d eez nem edzés ez csak formába hoz és otthagy.

Jó tudom elég szadista vagyok nem szeretem azt az edzést amit úgy hagyok abba hogy dejó... :D

De akkor is ez sosem fog fejleszteni csak felhoz arra a szintre amire bármi felhoz még a kocogás is, pedig annak sem sok köze van a kerékpározáshoz.

Sajnos étkezésre nem tudok még odafigyelni rendesen, nincs pénzem táp kieg.ekre, és az étrendem is a szüleim szabják meg (ami van az van.. :D)

nem rég kezdtem ezt a durva edzést de már 38km/h val megy az 1 órás időfutam. Úgy 1 hónapja kezdtem ezt az edzés fajtát akkor 37,4 volt a rekord.

Egyetlen jelét sem érzem a túledzettségnek, az izmaim fáradtak edzés után, a tüdőm is és a szívem 120-al ver pár órán át (nyugalmi pulzusom 52.. :D) de étvágy óriási lesz energikus maradok, másnapra mintha új embe rlennék.

A pihenőnapokon pörgök alig birom ki hogy ne hajtsak.

2012. szept. 19. 19:19
 5/5 -a- ***** válasza:
2012. szept. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!