Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Neked mennyi a max sebességed...

Neked mennyi a max sebességed amit valaha elértél biciklizés közben?

Figyelt kérdés
Nekem 45,6 km/h egy 24-es HAUSER WOLF 3x6 sebességes fiu változatos biciklivel. Egy barátommal versenyeztünk egy egyenes úton, és számomra is meglepő volt, hogy ennyit tudtam tekerni, ugyanis lejtőn sosem értem el ezt a sebességet. És most ezt elértem egy sima úton ami nem is volt lejtő? Na? Neked mennyi volt eddig a max sebességed?

2012. aug. 5. 10:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem 63 km/h, egy erősen lejtős úton (Tés-Várpalota). Sima úton nem szoktam tempóra menni.
2012. aug. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az is lehet , hogy rosszul mért az órád:D Egyébként nem az a nehéz, hogy egy pár méter erejéig elérj 45km/h, hanem az a kihívás és a teljesítmény , hogy hosszútávon tudod -e tartani folyamatosan. Én 30-35-s átlaggal közlekedek általában . A lejtőn is csak max 50-60- ig szoktam menni, nekem nem kell több.
2012. aug. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

másodiknál a pont


amúgy: 68-70km/h lejtős úton lefele országútival, többet nem mertem mert sz*r az út....

2012. aug. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Lejtőn volt egyszer 58 km/h MTB-vel. 28"-as kerék van alatta.

Ez a lejtő olyan, hogy az első 50 méter vagy 30-40°-os, utána már csak 10-20°-os, és egy kanyarral végződik, ott be szoktam dőlni, és felgurulok a következő dombra. 600 méteres a lejtő, közben 34 métert süllyedek. Ezt régebben mértem, most nincs seb.mérőm technikai hibák miatt (kínai). Akkor is csak azért ennyivel tudtam menni, mert a ruha lelassított.

2012. aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55 km/h lejtős úton, 28-as, 6 sebességes bringával.
2012. aug. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Linkoln ***** válasza:

Hali!

Az a 68-70 volt a max de többet már nem mertem elég érdekes, mert attól hogy lejtő nem gyorsul örökké a bicaj..

Elég durva és hosszú lejtő kell már ahhoz is.

Igazat megmondva nem érdemes gyorsan tekerni lejtőn lefelé, mert tilos és veszélyes.

Ha tényleg sík terepen felgyorsultál 45-re és jól már az órád az szép egy olyan kerékpárral :)

Ha már így megkérdezted síkon nekem 68 körül van, de ahhoz már nem árt egy kis hátszél sem, és nem ilyen bringám van, ilyennel nem lehet ennyivel, túl gyorsan csadar a lábad, a pedál túl külön áll a lábadtól és az egész kerékpár erősen inog.

Ajánlott egy patentpedál és jó nagy áttétel a sprinthez.

Meg az hogy nem rövidtávon kell tartani a jó tempót nem egészen igaz.

A kerékpározás egyik legjelentősebb ága a pálya kerékpározás, ahol is sprintben tolnak rövidebb távokat.

De még ha nem is verseny szinten de érdemes sprintre is edzeni, hiszen gyakran csak a fél kilóméterre fekvő boltba kell leugrani és ezekre jól jön.

2012. aug. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70 felett volt valahol, asszem 73 vagy 74. Kőszegnél, egy MTB-al, jókora csomaggal a csomagtartón, 3 éve egy biciklitúrán. Sajnos azért nem tudom pontosan, mert vezeték nélküli az óra és megbolondult estére valami elektromos hatástól. De kb. 70 valamennyire emlékszem.
2012. aug. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A mőcsényi lejtőn 79, IFA mögött 74, sík úton önerőből talán 20 :)
2012. aug. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

mikor legutóbb mértem olyan 2000 körül voltam 360 fokos lejtön felfelé de ez 2 éves koromban.

Cn voltam!

2012. aug. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65 lejtős hegyi terepen mtb-vel, síkon pedig 50.
2012. aug. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!