Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár választás mit kell...

Kerékpár választás mit kell figyelembe venni? Magasság számit?

Figyelt kérdés
Am 190cm vagyok milyen bringát válasszak?
2012. szept. 10. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Különböző vázméretek vannak. Minden típusból (tehát hegyi, városi, országúti stb.) vannak kisebb és nagyobb vázak. Ugyanakkora kerékhez is van többféle vázméret. 190 cm-hez már jó nagy váz kell :) Bicikliboltban vegyél kerékpárt, ne nagyáruházban, akkor megkapod a szükséges szakmai segítséget.
2012. szept. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, számít a magasság, de csak a váz méretében. Én 182-vel egy 20 vagy 21"-os bringával megyek de nem nekem inkább 19"-os kellett volna. Menj be a kerékpárboltba, ülj fel (vagy ha nem lehet csak valahogy nézd magadhoz) egy 19-es és egy 20 vagy 21-es bringát. Amelyik a legkellemesebb hatást nyújtja azt vedd.
2012. szept. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Attól függ, mire (azaz hol) használod! Én 180 cm mellett montizásra 18"-os MTB, országúton 56 cm-es outi vázat használok. Városban egy 20"-os trekkingel járok.

Ahogy előttem írták, menj be egy megbízható keróboltba, és mindenképpen próbáld ki megvétel előtt a bicót. Segítenek dönteni, ha elmondod, mire szeretnéd használni a bringát. Vegyél lakatot is ;)

2012. szept. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 190cm-hez ha nem akarsz sokat menni terepen akkor jobb valami trekking bringát venni, aminek 28"os kereke van. De ahogy előttem is írták a vázméret számít inkább.
2012. szept. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

számít, itt megnézheted mi kell neked bringától függően:

[link]


azt te tudod mire akarod használni a bringát, ahhoz válasz típust, de olcsót ne vegyél, 80 alatt semmiképp (újat)

a használt piacon sok jófajta van, főleg amit külföldről hoznak be, így ott találsz olcsóbbat is, ami jófajta

2012. nov. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Neked 22"-os vagy 55cmes váz kell.Én a Meridát javasolnám,abban tudok segíteni ha érdekel.Minimum 95 ezer forintot kellene szánnod rá.Ha olcsóbbat szeretnél akkor normál utcai változatban kell gondolkodnod például Schwinn Csepel vagy Neuzer jöhet szóba.Rengeteg féle típus van és szakboltokban érdemes keresgélni.Minél olcsóbb típust nézel annál nagyobb jelentősége van a garanciának és az összeszerelésnek.Ahol nagyon tukmálják az árut,hogy náluk a legolcsóbb ott ne vegyél bringát mert az ár nem minden.
2013. febr. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!