Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vettem lánckenő olajsprayt....

Vettem lánckenő olajsprayt. Idővel porral telerakódott a lánc és a fogaskerekek. Mivel tudnám letisztítani a rajta lévő porral összeállt zsírt?

Figyelt kérdés
2012. szept. 10. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
pl egy ronggyal és wd 40 el
2012. szept. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én gőzborotvával szoktam, teljesen letisztítja fogaskerekeket meg a láncot is, de kell vigyázni, hogy a csapágyak ne kapjanak magasnyomású vizet, mert kimossa belőlük a zsírt. Eddig nekem nem volt baj a csapágyakkal, pedig egyik bringám 7000, másik 2500km-t futott.
2012. szept. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 -Fremen- ***** válasza:

Rongy, a koszorút úgy, hogy 2kézre fogod a rongyot, és közötte áthúzod vékonyan, a feszítőnél csavarhúzót vagy leszedőt tehetsz a vékony rongyba és lekaparod vele, a láncot megfogod és erősen áthúzod ronggyal.

Ez a legolcsóbb változat, egyébként autómosó pisztoly, gőzborotva jó ötlet, ha van rá lehetőség, de az agyakra valóban vigyáznod kell akkor.

2012. szept. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Vettem zsíroldót, szépen le is jött. De hátul bement a csapágyakba, most meg furán rastog. :D Majd szétszedem, újrazsírozom.
2012. szept. 13. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!