Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan tudom kiszerelni...

Hogyan tudom kiszerelni (kerékpárnál) a duplavállas teleszkópból a kereket?

Figyelt kérdés
Mármint mikell hozzá, és hogyan?

2012. szept. 12. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem a váll határozza meg a levétel módját, hanem a tengely, gondolom azt akartad kérdezni, hogy átütőtengelyes kereket hogy kell kivenni. Általában meglazítod a lábak tengelyt körbeölelő részénél a csavarokat és a tengely végeibe imbuszokkal csavarod le az egyik csavart, így a tengelyt ki tudod venni és kijön a kerék. Ha meg komolyabb gyorskioldós átütőtengelyes, akkor az meg egyértelmű pl. RS, Marzo QR20-as rendszerei.
2012. szept. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pont igy tettem először(boxxer villa és igen átütőtengelyes)...de a tengely megsem mozdul...egyszerüen nembirom kiszedni...-.-
2012. szept. 13. 09:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy be van rohadva. Próbáld meg finoman valami gumikalapácsszerűséggel ütögetni, ha legalább már a csavar kijött a tengelyvégből.
2012. szept. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nincs mert haver 3 hónapja tette bele, csak őt nemtudom elérni..

Am készítettem képet

[link]


valahogy így fest..itt elakadtam....-.-...hogyan tovább??

2012. szept. 14. 17:11
 5/6 anonim ***** válasza:
A tengely végein egy-egy imbusszal tekerhető csavar van, ezeket normál menetnek megfelelő irányban meglazítod, egyiket kitekered és kihúzod a tengelyt. Ha nem jön, tekerd vissza a tengelyvég csavart és kalapáccsal ütögesd meg. Ha így sem jön, még egy tippem van, hogy a láb-tengely kapcsolatnál van összerohadva, lapos csavarhúzóval feszegesd szét a lábat, ahol a két imbuszos csavar fogja a tengelyt.
2012. szept. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm...sikerült..sokat segítettél :D
2012. nov. 23. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!