Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ahol van kerékpárút de az...

Linkoln kérdése:

Ahol van kerékpárút de az úton nincs kinnt a kerékpározni tilos tábla lehet kerékpárral menni az úton?

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 14:36
1 2
 1/17 dirtboy ***** válasza:
48%
ha van kerékpár út akkor nem
2012. szept. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Valahogy selytettem, hát az gáz.

Semmi nem indokolhatja?

Iszonyat rossz, mint egy hullámvasút csak az emelkedők tetején egy nagy repedés vagy gödör van.

Folyton furikáznak az 1 méter széles kerékpárúton 3 an egymás mellett, meg sötétben életveszélyes, néha eltűnik a talajvízben télen, szétszedte a fagy, mellette meg tök jó út megy.

És az a durva hogy az egész 1 km hosszú előtt eutánna ugyan az a jó út megy csak ugye ott tök indokolatlanul van egy bringás út és akkor menj át rá -.-

2012. szept. 24. 14:44
 3/17 anonim ***** válasza:
Semmi nem indokolhatja, ha van kerékpárút, akkor azon kell menni.
2012. szept. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%

Lehet menni az úttesten is a KRESZ szerint.

Annál is inkább, mert a sok hülye ostoba idióta igavonó barom rendszeresen parkolónak meg sétatérnek használja a kerékpárutat :@@@@@@@ türhő tapló emberek csatárláncba összefogódzva közlekednek a kerékpárúton, és még ők vannak felháborodva ha át merészelek furakodni köztük, legszívesebben agyonvágnám őket a csőkulccsal :@@@@ a nyomorék tésztaképű segédmunkás meg szépen feláll a kerékpárútra a harminc tonnás betonkeverő monstrummal hogy besüllyed az aszfalt is, és lehetetlen kikerülni, menj csak le az úttestre,hátha elcsapnak :@ persze ahhoz nem elég tökös hogy az úttestet állja el, csak a kerékpárosokkal tud szívózni. Az emberi taplóságnak, türhőségnek nincs határa.

2012. szept. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Így is ugy is az úttesten megyek amikor nincs bicikli út és mivel sportolok vele gyakori.

A kerékpár út városon belül van ahol van egy 40es tábla, tehát nem egy vészes szakaszon. Utána városon kívül már gyorsabbak az autók de ott meg nincs kerékpár út, így jah nem sok kedvem.

Jah am meg itt is építettek valamit, jól szétturták a bringásutat, majd végeztek a rücskös maradványokat bevonták betonnal ami jól beszakadt és most ott is van egy 30cm mély 30 centi hosszú 2méter széles gödör...

2012. szept. 24. 15:28
 6/17 dirtboy ***** válasza:

/Lehet menni az úttesten is a KRESZ szerint./

nekem a rendőrök anno nem ezt mondták mikor megálltak autóval mellettem és bezavartak a kerékpárútra.

és ez falun volt.

városban gondolom még szigorúbban veszik.

ha meg vissza szövegelnél hogy kressz meg ilyenek akkor meg készülj egy jó kis bicikli átvizsgálásra mert hogy beléd kötnek majd az tuti.

2012. szept. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, mert huszonkettes csapdája. Ha a járdán/kerékpárúton mész, a gyalogosok anyáznak, ha az úttesten, a sofőrök anyáznak. Tán repülni kellene.


Egyébként meg a sündőröket le kell szarni nagyívben, amellett hogy az emberi faj leghitványabb korcsai és csak kötekedni tudnak, mi van akkor ha a kereszteződésben neked jobbra kell menned, me' ott lakik a nagymama, és a kerékpárút nem vezet arra? Építsenek nekem odavezető kerékpárutat aztán majd büntethetnek ha nem használom :@

2012. szept. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 dirtboy ***** válasza:

már eltúlzod a dolgot és sületlenségeket beszélsz.


ha a kerékpár úton mész akkor a gyalogosok nem anyázhatnak ugyan is kerékpárút a kerékpárosoké.

én meg lassan 23évem során 1 anyázással nem találkoztam.


gyalogos úton pedig nem mehetsz bicajjal.

ahol kell bicikli út is meg gyalogos út is ott széles járda van és sárga csíkkal el van választva a két közlekedő sáv.

rá is van festve melyik a biciklis és melyik a gyalogos oldal.


/Egyébként meg a sündőröket le kell szarni nagyívben, amellett hogy az emberi faj leghitványabb korcsai és csak kötekedni tudnak/

azért ez nem egészen így van,én sem nagyon kedvelem őket de majd meg kedveled őket ha majd rajtad segítenek.

reméljük nem kerül rá sor hogy szükséged legyen rendőrökre.


/mi van akkor ha a kereszteződésben neked jobbra kell menned, me' ott lakik a nagymama, és a kerékpárút nem vezet arra?/

akkor befordulsz jobbra,mivel nincs kiépített bicikli út ezért mehetsz nyugodtan az út szélén a biciklivel.

ennek mondjuk a kérdéshez semmi köze nem volt mivel a kérdés arról szól hogyha van az út mellett bicikli út akkor ott kell e közlekedni biciklivel.

és igen,ott kell ha van.

2012. szept. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát igen,nem anyáznának ha nem lenne mindegyik egy primitív barom,némelyik azzal sincs tisztába ,hogy NEM mehet a kerékpárúton,rakhatsz te oda akármilyen vastag felfestést vagy táblát ha egyszer nem vesznek róla tudomást,nem egyszer volt már idióta gyalogossal ilyen okból konfliktusom,azt még Ő volt a "rendes" ,hogy félreált xd


egyébként indokolt eset lehet pl ha az egész járhatatlan ,fel van túrva vagy mikor télen szarnak letakarítani és a "kedves" lakosok is odadobálják a kapualjból a havat. Ilyenkor mehetsz az úton is. Az ,hogy szar az útburkolat minősége az nem indok,együtt kell élni vele.

2012. szept. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem sületlenségeket beszélek, hanem tapasztalatból. Elméletileg a kerékpársáv a kerékpárosoké, gyakorlatilag meg a gyalogosok telibe szarják a KRESZ-szabályokat, rendszeresen csatárláncba összefogódzva járkálnak a kerékpárúton ötös-hatos csoportokban, ellehetetlenítik a kerékpárközlekedést, ha meg szólsz nekik, még ők kezdenek el hőbörögni. Akinek annyi esze nincs hogy kemény 30 centit odébbmozduljon az útból, az egy primitív tapló türhő baromállat.


A jóságos rendőr bácsi segít ha bajbakerülök :D LOL, ez egy szép tündérmese. Anno ellopták a kerékpárom és a laptopom is viszonylag hamar egymás után, a főhadnagy meg csak nézett rám amikor bejelentettem, hogy "És mit akar, mit tegyünk"? :DDDDDDDDDDDDDDDDDD Hát röhej a köbön :D Ennyit a jóságos rendőrökről :DDD ki kell röhögni őket.

Ha én 35 km/h-val megyek át a vasúti átjárón, akár bicajjal, és megbsznak ötvenezerre mert szabályt sértettem, akkor a kerékpárúton korzózó gyalogost és a kerékpárútra kamionnal felparkoló taigetosz-pozitív sutyerákot is büntessék már meg pls...


Ha az úton nincs kint a "kerékpárral közlekedni tilos" tábla, akkor is mehetsz az úton, ha van kerékpárút. Amit nem tilos, azt lehet, it's that simple. Ha olyan királyul lehetne használni a kerékpárutat, ahogy a szabálycsinálók a világtól elzárt hermetikus irodájukban kitalálták (életükben nem ültek még kerékpáron szerintem), akkor senki nem akarna az úttesten kerékpározni.

2012. szept. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!