Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Voltak már konfliktusaid...

Voltak már konfliktusaid városban bringázás közben?

Figyelt kérdés
Ha igen milyenek?
2012. okt. 3. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyszer rámnyitottak egy ajtót, de épphogy nem estem el, csak az ujjam nyomódott meg kicsit.

Egy bringás túrán Auszrtiában le akarta szedni egy részeg gyerek a felgumipókozott bográcsot a csomagomról, valami olyasmit magyarázott, hogy abból jól lehetne alkoholt inni. :D Kicsit megkergetett, de elment.

Más nem jut eszembe, de amikor öreg nénik mellett suhanok el gyorsan, mindig motyognak valamit utánam.

2012. okt. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

2 van ami,majdhogynem mindennapos.


1,BICIKLIÚTON kolbászoló birkapásztor fejű gyalogos,ki kell őket centizgetni, de természetesen én vagyok a hibás,hogy miért merek egyáltalán a kijelölt kerékpárúton haladni.Lényeg ,hogy "rendes" volt a fazon,hogy félre állt ,ott ahol nekem van elsőbbségem és nem is mehetne xd


2,örökös probléma,hogy jössz jobbról,nincs táblád ,de úgy gondolja a sok közlekedő emberke,hogy a biciklisnek nem kell megadni a jobb kezet.


Ez a 2 állandóan jelen van ha bringával megyek.

2012. okt. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Pantentpedál(SPD) bekapcsolva a Kossuth tér előtti bringaúton. Gyalogosok előttem, az egyik bemozdul az útra, így hirtelen fékezek és a pedál nem old ki...kis horzsolás a lábamon. (motyogtam a nőnek valami szépet angolul)


2. Az 1. helyszínétől 100 méterrel feljebb. A turisták elfoglalják a bringautat is. Szép hangnembe figyelmeztetem őket, hogy mi mögöttük vagyunk, és elszeretnénk menni..félre húzódtak, elengedtek.


3. Télen még montival egy reggel, egy idő hölgyet előzök nagyobb sebességgel, mint ahogy ő teker. Egyszer csak érzem, hogy eldől a néni. Nem értem hozzá. Majdnem magával rántott. Visszafordultam, megálltam, felsegítettem. Elmondása szerint Az alacsony (vagy magas) vérnyomása miatt kicsit szédeleg. Nem történt semmi hál' istennek.

2012. okt. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Kerékpár út, kapubejáróból kihajtó autó, neki STOP tábla, és elütött ennek ellenére is. Eltört a kezem.


Bicikli úton bámészkodó, sétáló, gyerekeiket figyelmetlenül hagyó anyukák, apukák.


És még sorolhatnám. Komolyan a gyalogosokat is büntetni kellene...

2012. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pesten, Kőbányai úton bringaút kezdődik, téli estén fagy képződik. Az utat sózták, a bringautat nem. Az úton nem grasszáltak gyallerek, a bringaúton igen. Részeg tata becsámpázik elém, vészfék, zutty a csúszós úton. Tata bocsánatot kér, hogy ő félreugrott volna (azt megnéztem volna), mondom semmi baj, mert akkor úgy is tűnt. Később a vállam megfájdult, és nem is volt 100%-os hónapokig. És akkor menjek a bringaúton.

Igaz, az út sem mindig biztonságos. Mostanában szerencsére elég ritkán fordul elő, hogy nem kapok elsőbbséget ott, ahol járna, az is főleg akkor, amikor bringaúton megyek. Egy necces helyzetem volt: Jászberényi úton szembejövő autó dobott egy balkanyart előttem, biztos alábecsülte a sebességemet, vagy elbambult, vagy nem tudom. Csikorgó fékekkel álltunk meg, épp csak hozzáért az első kerekem az ő első rendszámtáblájához. Kicsit para. Félrehúzódik, megáll, kiszáll, bocsánatot kér, mondom semmi gond (ahhoz képest, hogy bele is állhattam volna a szélvédőjébe ugye...) Napi adrenalinadag megvolt fél mp alatt.


Az ilyenek miatt aztán van, hogy ignorálom pl. a Rákoskeresztúr, Pesti úti bringautat. A minap egy buszsofőr szólt be ezért. Nem mondtam neki, hogy ő meg konkrétan a buszsávból a záróvonalon át húzta ki elém a buszt, csak hogy ne tudjak elmenni mellette, innentől kezdve vicces, amikor a "nekem épített" (én ugyan nem kértem) infrastruktúra használatáról papol.

2012. okt. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
bicikliúton mindennapos, hogy pl egy cigánygyerek direkt elémugrik, hogy ő majd megijeszt... egyszer félsötétbe még nem volt teljesen sötét nem kapcsoltam be az erős lámpámat bicikliúton, mert amugy sem jár arra senki akkor csak kis éppen hogy világító lámpát, hogy ne kössön belém a rendőr:D na egy járókelő a bicikliúton miután rácsengettem elkezdett magyarázni szóbajött a lámpa is, hogy miért nincs a biciklin, erre felkapcsoltam az erős lámpát a szemébe világítottam ami tényleg szinte vakít megkérdeztem jó lesz e:)
2012. okt. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Városban csak egyszer, amikor jobbra "indexeltem" és megálltam, egy bácsi meg át akart engedni balra... Aztán pampogott hogy mért nem megyek már.

Az országúton centizés viszont sűrűn előfordul (bár mellénnyel+sisakkal ritkítható).

2012. okt. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem ritkán, és azok nagyon idióták voltak. Az egyik kedves autóvezető a pirosnál a sorban mögöttem állva elkezdett dudálni és a tőlem balra levő kétharmad sávnyi helyre befurakodni. Mellesleg előttem is álltak, nem tudom, mit akart.


Bicikliúton nem járok, csak ha nagyon muszáj, és akkor is lassan, óvatosan.

2012. okt. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amikor a bicikliúton tekerek, és a kis 3-4 éves gyerek, kint motorozik. Mert ugye, a bringaút mellett házak vannak, és a kisgyerek, a garázsajtó, és bicikliút között játszik a motorjával, meg a kis villanykocsijával. És, amikor jövök, akkor a szülő, szól, hogy gyere el onnan, a kisgyerek, elkezd az úton balra-jobbra mászkálni, én meg azt sem tudom, hogy menjek el mellette, hogy nehogy nekem jöjjön. Azonkívül, láttam olyan embert, hogy a járdán nyomogatta a telefonját, előtte meg egy biciklis aki vele szembe jött, csikorogva fékezett le teljesen, nehogy baleset legyen a vége. Persze a telefonos ember, ennyit mondott: Jaj, fel se nézett és ment tovább.
2012. okt. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezek az agyhalott véglények akkor is elfoglalnák a bringautat ha az sztráda méretű lenne. B.zdmeg ezeknek az idóta gyalogosoknak semmi se elég.Én a Bükkben szoktam tekerni de ott is széltében beterítik az aszfaltot.Csököttagyú kretén mind.
2012. okt. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!