Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Félig-meddig saját építésű...

Félig-meddig saját építésű biciklivázat akarok, lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Akarok egy normális biciklit,amit úgy csinálok ahogy én akarok, egy női MTB biciklit szétvágtam (igényesen) és a hegesztés jönne, tudom mire kell odafigyelni...VISZONT melyik érné meg jobban csinálni? egy Igazi túrázós MTB-t vagy egy Street-MTBt? A teleszkópon is gondolkodom még,szeretnék egy igazán masszív biciklit,viszont a sima túra MTBnek eléggé bonyolultak a szögei...és a Street MTB-t is lehet arra használni mint a túrát... ti melyikhez fognátok ha lenne időtök és energiátok egy ilyen "projecthez"?

2012. okt. 11. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom megmondani, hopgy mit csinálj, de ez

[link]

biztos hasznos lesz.

2012. okt. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 -Fremen- ***** válasza:

Kicsit abszurd helyzet, mert ha valaki ilyenbe vág akkor illene értenie a geometriához, vagy tudnia mit akar.

A vázaknál az elolszlás a lényeg, hogy a súlypont hová kerül és hogyan érik majd az erőhatások.


Én inkább valami dirt jellegűnek tudom elképzelni elsőre, ha merevfarút akarsz és viszonylag univerzálisat. Az hogy masszív, számomra túra kategóriában halott megnevezés, a masszív valahol a dirt-downhill kategóriánál jogos minősítés. Az hogy utcán vagy terepen használod lényegében mellékes, ez inkább csak a gumit fogja meghatározni. A geometriáját az befolyásolja, hogy milyen meredek szögekben fogsz vele mászni illetve lejtőzni.


Először is olyan biciklit nagyon nehéz lenne összerkani házilag ami mindkettőben jól teljesít. Ezekenk általában dinamikus geometriájuk van (állítható szögek vagy dupla hátsó teleszkóp). Merevfarúban ilyen nem létezik, ezért a legjobbnak tényleg csak egy gyorszáras nyereggel ellátott dirtbicikli jut eszembe.


példa

[link]


Viszont egy váz kialakításához eleve olyan falvastagság, alakítás, technológia kell, ami elég erőssé teszi a bringát a használathoz. Egy normál női mtb szétvágásából csak egy gyenge hátsó rész lesz és egy könnyen repedő fejcső. Szerintem. Összteleszkópos meg mégkivitelezhetetlenebb.

Tehát akármilyen igényesen is vágtad szét a vázat, a kialakítása, az illesztési szögek miatt alkalmatlan lesz nagy terhelésre.


Ha kicsit jobban ki tudnád fejteni mit akarsz, lehet használható tippeket adnánk, bár őszintén nem hiszem hogy erre létezik érdemleges válasz.

2012. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!