Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha árvaházban akarok tanár...

Ha árvaházban akarok tanár lenni az lehetséges?

Figyelt kérdés

tudom h nehéz..

de kérlek a kérdésre válaszoljatok


(amugy magyar tanári diplomám lesz (mindjárt...))


2012. júl. 25. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha hirdetnek meg állást akkor igen.
2012. júl. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Böjte Csabánál szerintem mindig van hely, de az inkább önkénteskedés.


Lehetséges, szoktak hirdetni, de túljelentkezés van mindenhol. Amikor pár éve munkanélküli voltam, én is beadtam mindenhová (történelem - hittan - nevelőtanár diplomám van), de kevés helyről jeleztek vissza.


S egyébként lelkileg fel kell lenni készülve.


Még esetleg a fóti gyermekvárost ajánlom, bár nem tudom, hogy működik-e még.


De sok sikert!

2012. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Árvaházak nagyon régóta nincsenek már, ezt a kifejezést nem használják.

Gyermekotthonok vannak, ahol többnyire olyan gyerekek élnek, akiknek vannak szüleik, csak nem élhetnek náluk, mert nem ideálisak a körülmények. A gyermekotthonokat se úgy képzeld el, mint a hatalmas tömegintézményeket, ahol belső iskolák vannak. Ilyen maximum a javítóintézetekben van, de te meg nem ezt kérdezted... (Vagy lehet nem vagy tisztában a fogalmakkal)...

Szóval a gyerekotthonos gyerekek általában lakásotthonban laknak és kijárnak külsős iskolákba tanulni... Ha olyan városban lennél tanár ahol van gyermekotthon, akkor jó eséllyel majd a te osztályodban is lesznek ilyen gyerekek és tanítod őket...

A másik, hogyha esetleg nevelő akarsz lenni, ez esetben viszont nem a magyart vagy egyéb tananyagot tanítanád, hanem a hétköznapi életüket segítenéd megszervezni. Ez bármilyen humán diplomával lehetséges...


Ha valami nem egészen tiszta neked, akkor írj nyugodtan, szociális szakos végzettségem van, fogok tudni segíteni

2012. júl. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszsönöm szépen a válaszokat!

lehet hogy fogok írni privátot hamarosan :)

2012. júl. 27. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!