Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Elektromos robogóra kell...

Elektromos robogóra kell jogosítvány a jelenlegi 2012-es törvények szerint? Segítségül Tornádó TRD033 300W-os robogó. (pedál nélküli kivitel)

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 19:55
 1/5 anonim válasza:
Nem sajnos, de én az M-es (jövőre Am) szabályozás alá vonnám ezeket is, mert némelyik veszélyesebb, mint a legelvetemültebb motoros.
2012. dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nos valahol azt olvastam hogy,idézem "kerékpár: olyan 2 kerekű jármű,melyet emberi erő hajt,és azt legfeljebb egy 300W-os villanymotor segíti,ami ennek nem felel meg,az már elektromos segédmotornak minősül" ,amire szerintem már kell jogsi. Tehát amit nem tudok tekerni,az nem kerékpár és jogsi köteles. Vélemények?????
2012. dec. 3. 20:23
 3/5 anonim ***** válasza:
300w oshoz nem kell, amúgy annál nagyobb motorral rendelkezőre sem kell, mert a kutya se foglalkozik vele... talán pesten ott lehet csesztetnek ezért is, de vidéken biztosan nem...
2012. dec. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A törvény szerint a 300 W felettihez már kell ha annyi vagy az alatt van akkor nem.

Ezek kerékpárnak minősülnek amit elektromos motor hajt, de lehet pedállal is, és lehet hogy robogó kinézete van, de ennyi erővel a chopper kinézetű bicajra is kérhetnek motoros jogsit mert láttam már olyan bicajt ami úgy volt megcsinálva mintha chopper lenne, alakja, benzintartály is ottvolt, kerekek voltak vékonyak, meg blokk nem volt benne. Igaz hogy ez valami rendezvényen volt valami bemutató darab.

Na a lényeg hogy jelenleg nem kell rá jogsi, de ahogy ismerem a törvényhozókat, tuti fognak majd kérni hozzá, csak idő kérdése mikor találja ki valami marha hogy vezessenek be ilyen törvényt.

2012. dec. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Norbi658441 válasza:
én 500W-os akkumlátoros rollerral járkáltam a városba és a kutyát sem érdekelte,hogy milyen erős.De amugy le lehet kaparni ahova rá van irva,és kész.De nem erre figyelnek a rendőrök,hanem az autósokra.
2014. aug. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!