Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Létezik kerékpáros jogosítvány?

Létezik kerékpáros jogosítvány?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 17:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
Nem, pedig szükség lenne rá.
2011. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én szívesen letenném, ha lenne. :)
2011. dec. 6. 19:16
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Nem is lehet, mert tiltja a bécsi egyezmény (az az, amelyik a közlekedési szabályok országok közötti átjárhatóságáról szól).


De attól tartok, hogy Magyarországon úgyis megenné a korrupció az egészet. Autóvezetőből is annyi bunkót meg idiótát látni, a jogosítvány azon nem segít.


Viszont az általános iskolai kötelező Kresz-oktatást nem tiltja semmi, azt be lehetne vezetni.

2011. dec. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Pedig hány kocsmából hazafelé bicikliző egyéntől vennék el a jogosítványt!
2011. dec. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én olyasmire gondolnék, hogy, aki szeretné, az megszerezhetné. Lenne benne egy alap Kresz, illetve ügyességi feladatok. :D
2011. dec. 7. 14:08
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
túl sok értelme nem lenne, van pár ismerősöm, akinek gyalogos igazolványt sem adnék, mégis van autóra jogsija (kenőpénz segítségével a 6. nekifutásra átment)
2011. dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Kellene is...Legalább egy alapfokú képzés. Főleg a sok bmxes ürgének, akik féktelenül róják az utat. Nem egyszer sikerült majdnem összehozni egy balesetet már a bmxesek miatt akiknek nincs fékjük.


Továbbá meg mindenkinek kellene. Sok hülye van az utakon. Valami olyasmi kellene, hogy 18 év alatt kötelező legyen. Ha meg a gyerek nem hajlandő letenni akkor felnőtt nélkül ne mehessen sehova bringával.


De akár lenne, akár nem akkor is a kerékpáros lenne a kö**ög.

2011. dec. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:

A helyzet az hogy általános iskolai tananyagba is be lehetne tenni a kötelező KRESZ órákat!


2 osztályfőnöki meg 2 tesi meg 2 rajz óra mi a francnak?

Helyettük lehetne 4 kresz óra ami hasznos és a gyerkőc mire ott lesz hogy 13-14 éves lesz mehet segédmotoros jogsira stb.. nyári szünetben bicikli és a többi..


Nem lennének annyi veszélynek ki téve mint most, ugyan is minden nyári szünetbe van minimum az órszágban 70-100 gázolásos baleset!


Én régen javasoltam a kerékpáros vezetői engedélyt az NKH részére!


Ugy mint K1 járműkategória de ezt nem teszik lehetővé, ugyan is a kategoriákat xx egyezmény alapján birálják el és ilyenre sajnos nincs lehetőség!


Pedig jó lenne, mert sokan azt sem tudják mi az a jobbkézszabály. :S

2011. dec. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én Szlovákiából írok. Én is csak 14 vagyok nyáron minden nap bringázok és nem is tanulok egy iskolában sem KRESZ-t, mégis ismerem a szabályokat. Ez részben köszönhető annak, hogy annó mikor még kicsi voltam akkor elég sokat jártunk autóval és apám mindig magyarázott.


Amúgy igaz. Rajz, Osztályfőnöki helyett be lehetne tenni 1-1 KRESZ órát és azt is épp úgy oktatni, mint a Matekot vagy bármi mást. A Testnevelés még csak oké, hogy 2x van. Az azért kell is.


A rendőrök meg szigorúbban is ellenőrizhetnék a kerékpárosokat. Amit előír a KRESZ az legyen a kerékpáron. Mert főleg azok miatt utálják a bringásokat az autósok, mert sok a hülye akinek se lámpája semmije nincs. Én már valamiért azért is szidom a kerékpáross kollégákat, ha nincs rajtok sisak városon/falun kívül. Annak már alapnak kellene lennie, hogy ha kerékpározunk akkor legyen rajtunk sisak.


Példának fel tudnám hozni, talán még páron emlékeznek is az esetre, mikor egy kerékpárost eltalált egy leszakadó vezeték Budapesten. Ha jól emlékszem, olyanról számoltak be, hogy beszakadt a feje. Ha van rajta sisak nem szakad be a feje. Igaz, nem véd minden ellen a sisak, de az ütések java részét felfogja.


Helyesírási hibákért utólag is elnézést.

2011. dec. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Példának fel tudnám hozni, talán még páron emlékeznek is az esetre, mikor egy kerékpárost eltalált egy leszakadó vezeték Budapesten. Ha jól emlékszem, olyanról számoltak be, hogy beszakadt a feje. Ha van rajta sisak nem szakad be a feje. "

Na ez aztán a legfőbb veszély, ami miatt sisakot kell hordani a kerékpárosoknak! Naponta ezrek halnak meg a leszakadó vezetékek miatt! Persze gyalogosokat sosem talál el, nekik nem kell ilyesmi.

2011. dec. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!