Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mániákus kerékpáros vagyok,...

Mániákus kerékpáros vagyok, ennek lehet komolyabb következménye?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy olyannyira az életem részévé vált a kerékpározás mint az evés, ivás, alvás... tehát a létfontosságú tevékenységek.. ha 3 napig hanyagolom a kerékpározást akkor elvonási tünetek jelentkeznek pl láb rángás, stressz, ha több mint három nap akkor depresszió, erős megvonás érzés.. mintha drogos lennék..


Kívülről is látszik, hogy mennyire fanatikus vagyok... Az izomfelépítésem is aránytalan emiatt, a testem felső része átlagos, míg a vádlim és a combom olyan mint egy testépítőé, csupa vastag izom.


A gondolkodásom jelentős részét is a kerékpározás teszi ki.. mindig azon gondolkodom, hogy hogyan lehetne még jobb, mondták azt is, hogy ha autót vezetek majd akkor megváltozik a véleményem, hát több mint 2 éve vezetek már és semmi sem változott. Gyalogolni utálok, buszozni meg nem vagyok hajlandó..

És a kerékpározásnak még az egy tizedét sem teszi ki, a célirányos közlekedés.. mindegy hogy hová megyek, céltalanul, csak kerékpáron legyek.

Kerékpárokról gondolkodom, álmodom, a pénzem legnagyobb részét is arra költöm, állandóan szerelgetem, tisztítgatom és szerintem ez már beteges. Kb az összes ismerősöm csak kerékpáron tud elképzelni és egyszer anyukám megkérdezte a testvéremtől, hogy vajon itthon vagyok-e? és hallottam, hogy azt mondta a testvérem, hogy biztos, hogy itthon vagyok mert a kerékpárja is itt van.


Tudom, hogy ez még mindig sokkal jobb mintha olyan káros szenvedélyeim lennének mint a cigaretta, túlzott alkoholfogyasztás vagy drogok, de attól tartok, hogy ennek mégiscsak komoly következménye lehet, mert sok ember van úgy, hogy nagyon szeret csinálni valamit, de hogy elvonási tünete legyen az már szerintem messze abnormális.


A kerékpározás egészséges és jó szokás, de attól tartok, hogy ezen a szinten már többet árt mint használ..


Kinek, mi a véleménye?

20/f



2012. dec. 8. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:

hátrányos következményei lehetnek pl kisebb eséllyel halálozol el szív és érrendszeri betegségben:) amúgy meg nagy kamasz vagy, ilyenkor még normális ha az ember túlzásba viszi a hobbiját, majd kinövöd, vagy nem, és akkor sokáig egészséges felnőtt ember leszel...

Másoknak az a problémája hogy nem tudja magát rávenni a rendszeres testmozgásra, örülj neki, hogy neked nincs ezzel gondod.

2012. dec. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tarsasagot keresek az ULTRABALATONRA tobbe kevesbe egy szuszra szeretnem letekerni a tavot,ha van kedved irj privit...
2012. dec. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

jól nyomod,bringázz csak.

nem lesz semmi bajod.

max randira ne leizzadva menj,bringával.

meg ha moziba viszed a csajokat,akkor ne az legyen,hogy anya te menj metróval,én meg odabringázok:D.

2012. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hűűű. Én is bringamániás vagyok, de nem ennyire :)


Hát nem is tudom, szerintem azzal nincs gond, hogy az ember szeret valamit csinálni, ahogy azzal sem, ha rosszul viseli, ha huzamosabb ideig nem tudja azt a valamit csinálni. Amennyire én tudom, a modern pszichológia szerint akkor káros valami, ha az adott dolog az életed más aspektusaiban (szocializáció, tanulás/szakmai előrehaladás, párkapcsolat/családi élet) akadályoz. Ha tehát pl. lemondod a randidat, vagy nem készülsz a vizsgádra, mert inkább bringázol, az gáz, addig sztem ha nem is "normális" (igazából mindenkinek vannak "nem normális" dolgai, szóval ezt nem tekintem negatívumnak), de nem is káros dolog a bringamániád.

2012. dec. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Linkoln ***** válasza:

Szia!

Nagyon sok ember jár hasonló cipőben, tipikus hobbi bringás vagy, csak a komoly fajtája. Vannak lépcsők, hát, te a csúcson vagy, én valahol félúton, semmi gond vele, nagyon hasznos időtöltés, ha van időd, ha nem szorít ki fontosabb dolgokat.

KAPCSOLT A JÓT A HASZNOSSAL! hasznos, nem? De! Jó? Az hát!

Vegyél vissza belőle, fokozatosan ha kell az időd valamire.

20 éves vagy... Tökéletes.


Tudod hogy mit nem értek? Azt írtad hogy már többet árt mint használ.

Mire kell az időd? Mit árt? ha árt is, mert nílván van hátsó oldala, többet int amit használ?

Hagyd abba, és menny facebookozni, és lájkold a saját posztod, meg feszíts a tükör előtt egyél fel napi 3-4 képet.

Amúgy, suli, vagy meló épp elég kötelesség, a maradék szabadidőd mehet bringázásra ha nem kell facebookra mint a legtöbb fiatalnak...

Hobbid! Sportod! Egészséged! Kikapcsolódásod! Közlekedési formád! Dekorációd... Ez elég sok dolog, ki kell hogy töltsön némi időt. Ha sok akkor csökkents..

Ha meg hiperaktív vagy lekötheted némi energiád kondival, az segít arányosítani a felsőtested.

2012. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én attól a pillanattól nevezném károsnak, mikor a csajod azon kap, hogy a 2013-as modellekre vered a monitor előtt... Addig azonban ne foglalkozz mással, más véleményével :-)
2012. dec. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 *Glissade* ***** válasza:

Szija!


Igazán nincs miért aggódnod:) Csak abban az esetben lenne káros a dolog ha extrém bringás lennél, és lépcsöről, korlátokról ugrálnál vele, és mindennap bevágnád a fejed a betonba:)

Amíg semmilyen sérülésed nincs belőle, addig nincs gáz.


Én is is vagyok más sporttal:)

2012. dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amíg nem csinálsz belőle ideológiát, ahogy némely deivatbiciklis liberálisok, addig nincs ezzel baj.
2013. márc. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!