Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a véleményetek a Rockrider...

Mi a véleményetek a Rockrider 5. 0 kerékpárról?

Figyelt kérdés
Csak olyanok válaszoljanak, akik "testközelből" ismerik, nem csupán képről meg hallomásból.
2012. dec. 17. 23:27
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Tehát az olyanok véleménye nem érdekel, akik nek 15-20 éve ez a hobbijuk, általánosságban értenek a témához, így aztán képről is tudnak véleményt alkotni?


amúgy a véleményem, hogy egy vacak, mint minden "bevásárló-központos" tákolmány, vacak olcsó alkatrészekből van összerakva, rendeltetés szerű használat mellett, lehet hogy kihúz pár évet a jótállás után, de mindig lesz valami göthe.

Egy kisgyerek számára lehet akár megfelelő választás, de ha elkezd vele trükközni ugrálni, abból komoly balesete is lehet, persze ebben az esetben drága biciklivel is balesetezhet, de azzal valószínűbb, hogy a saját hibájából, nem a bicikliéből..


Ha mewg olyanok véleménye kell, akik használnak ilyet, akkor olvass teszt bike ot, ott úgyis mindenki dícsérgeti a saját bicikliét.


[link]

2012. dec. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos vagy nem sajnos, eddigi életem során már bőven volt alkalmam megtapasztalni, hogy 1. csak a közvetlen tapasztalat erejének szabad hinni 2. az évek puszta darabszáma önmagában ritkán mond valamit bármilyen kérdésben is.:-))

De azért köszönöm a választ.

A testbike-ot már én is olvasgttam, de én azt szűrtem le arról az oldalról, hogy a sokkal drágább, márkásabb, komolyabb gépek sem tudnak annyival többet, mint amennyivel drágábbak. A vélemények közt nem egyszer olyan hibát rónak fel a bicónak, ami igazából nem is hiba, csupán beállítás kérdése; illetve ha durván bánnak vele, akkor is a bicó a sz*r.(?)

Az igazság, gondolom, itt is valahol középtájon lehet.

Ezért érdekelnének mások tényszerű, használati tapasztalatai, tárgyilagosan leírva.

2012. dec. 18. 20:23
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
O.o
2012. dec. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Hat igen, valamilyen szinten az elso valaszolonak is igaza van...

En memreg vettem egy Rockrider8.0-t mivel meg olyan sokat nem hasznaltam nem tudok komolyabban irni rola, de pl a 8.0 eseteben nem igaz, hogy olcso rossz minosegu alkatreszekkel lenne felszerelve, hacsak a sram rossznak szamit, illetve az Avio elixir 3 fek...en learazve vettem, szoval igy meg jobban megerte, de az biztos hogy abban az arban amiben vettem ennel jobb nincs!!

En nagyon sokat olvastam mielott ezt vettem, szerintem ar ertek aranyban nincs naluk jobb.(marmint Rockrider)

Abbol hogy Rocrieder 5.0-t akarsz vennui, valoszinu hogy nem hegyi utakra szanod...varosban szerintem nem rossz valasztas. Ebben az arban nem fogsz jobbat talalni. Mindenki mas markat javasolna, de vehetsz barmilyen markajut, egy az hogy a RR 5.0 aran nem kapsz jobbat egyek markabol sem...ha jobb markaju gyartotol akarsz jobb biciklit vasarolni az mar a parszazezres katekoria.

Remelem, valamit segitettem annak ellenere hogy nem rendelkezemaz altalad emlitett biciklivel.

Es bocs a fogalmazaser, ha valami nem lenne ertheto, telefo rol vagyok es nem olyan atlathato amit irok mint szamitogepen, es most nincs ,kedvem ujraolvasni amit irtam:p

2012. dec. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
azért a párszázezer az túlzás, 50-100 ezer között már lehet márkás biciklit kapni.
2012. dec. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Igen, de ebben az arban a "markas" bicikli sem lessz jobb mint egy RR 5.0, sot tobb mint valoszinu, hogy kevesbe felszerelt a "markas", marcsak azert is mert egy ilyen biciklinel a markat is meg kell fizetni....
2012. dec. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
márkát ennyiből tényleg nem kap, 80 körül értelmesebb gondolkodni, felszereltségről ne beszéljünk, mert ennek a biciklinek olyanja egyszerűen nincs... ha biciklit akarsz venni, én azt javaslom felejtsd el a decatlont, menj be egxy biciklikereskedésbe, ott mond el mennyi pénzed van rá, mire szeretnéd használni, ők szívesen fognak segíteni... egy ilyen decatlonos vacakban hosszútávon csak csalódni lehet, azok a felnik pl szerintem az első patkánál 8 ast fognak szerezni...
2012. dec. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha csak boltba járni kell, akkor megteszi. Ennyi pénzért viszont használtan már kapsz Acera/Alivio felszereltségű, alu vázas bicajt.
2012. dec. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert annyi a keretem, amibe az éppen belefér, nem több. A biciklit én arra használom, hogy nap mint nap eljussak vele A pontból B-be és vissza. S azért volna jó újonnan, mert akkor papírok, garancia stb. is megvannak hozzá.
2012. dec. 22. 18:52
 10/10 -Fremen- ***** válasza:

Szerintem ez tényleg elég naiv elvárás hogy országosan 20 ember vesz ilyen biciklit és majd pont ma olvassák a gyakorikérdéseket.


Nem tudom mennyibe kerül, az angol oldalon találtam a felszereltségéről leírást, és semmi jót nem írnak róla. Egy ilyen Decahtlon kategóriájú bicikli szerintem 25-30nál többet semmiképp sem ér (drága fémhulladék!). Sőt, semennyit sem, inkább veszel használtan valamit 30ért, biztosan többet tud majd.

Ez nem a márkáról szól, ahhoz nem kell megvenni egy rossz biciklit, hogy ismerd az alkatrészek minőségét. És igazolja is ezt a testbikeos vélemények sorozata is, ami városban 8ast kap, mindent cserélni kell rajta, attól sokat ne várj. Pont azért nem mond semmit az egyéni tapasztalat, mert csak nagy számok alapján lehet eldönteni a valós helyzetet. Ha kicserélsz rajta mindent, ugyanott vagy, mint egy jobb komplett kerékpárral. A papír meg nem ér sokat, ellenben egy minőségi alkatrészről tudod, hogy nem hagy cserben 1-2 év(garancialejárta) után.


Inkább gyűjtögess még, és vegyél egy használtat, ha nincs pénzed újra. És szerintem kerüld az első váltót is, mert teljesen fölösleges pénzkidobás. Jobban jársz ha olyan bicót veszel ami hegyen is bírja, akkor városban valószínűleg nem kap 8ast. Amire használod, annál 2x erősebbet vegyél, és akkor talán azt bírja, amire használni akarod. Mellesleg ha pesti vagy, a 10 centis kátyú nyugodtan elmegy cross-country terepnek is.

2012. dec. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!